Paieška Iš pagarbos Žemei...

Iš pagarbos Žemei...

L. MISEVIČIENĖ

Geografijos mokytoja

 

Atsigręžiant į Žemę, balandžio pradžioje Vilniaus raj. Keturiasdešimt Totorių pagrindinėje mokykloje vyko edukacinė diena „Atsakau už planetą, kurioje gyvenu“. Dienos renginius organizavo ir išradingai pravedė jaunųjų miško bičiulių (JMB) būrelis „Jaunasis gamtininkas“. Pagrindiniai šventės rėmėjai ir svečiai buvo Trakų miškų urėdijos darbuotojai (būrelio globėjas - girininkas Kęstutis Mikulskis).

Renginiai vyko nuo pat ryto. Aktyviai ir išradingai dalyvavo 1-10 klasių mokiniai ir mokytojai, kurie šiai šventei ruošėsi ilgai ir kruopščiai. Pirmoji ir aktualiausia edukacinės dienos dalis - 5-10 klasių konferencija „Globalinės problemos“, kuriai pranešimus mokiniai ruošė iš anksto. Buvo nagrinėjamos aktualiausios šių dienų problemos, pavyzdžiui, klimato atšilimas, gyventojų gausėjimas, miškų kirtimas, kultūrų globalizacija, AIDS plitimas, dykumėjimas ir pan. Kita, ne ką mažiau aktuali renginio dalis - filmo „Cheminės medžiagos“ demonstravimas ir aptarimas. Mokiniai pritarė, jog nenori gyventi užterštame pasaulyje, todėl privalo saugoti, mylėti ir gerbti gamtą.

Žemės dienos proga mokiniai demonstravo pasidarytuosius plakatus apie žolės deginimą. Plakatuose atsispindėjo susirūpinimas gaisrų daroma žala ne tik augalams, o ir milijonams gyvųjų organizmų. Pristatydami savo darbus, mokiniai kvietė visus šventės dalyvius nelikti abejingiems niokojamai gamtai ir įspėti tuos, kurie negerbia mūsų Žemės.

 Smagiausias Žemės dienos akcentas - kostiumų ir aksesuarų iš antrinių žaliavų demonstravimas. Būta smagių akimirkų, jaunatviško entuziazmo ir stebėtojams, ir patiems modeliams.

 Šventės dalyvių susibūrimas rinkti šiukšles – puikiausias pagarbos Žemei pavyzdys. Kaimo gyventojai, matydami mokytojų ir mokinių pastangas tvarkant aplinką, daugiau pagarbos rodys gamtai, nešiukšlins jos ir neniokos. O visi dienos nuveikti darbai buvo aptarti prie šventinio laužo. Nestokota apdovanojimų, gražių palinkėjimų vieni kitiems, arbatos, vaišių. O kartu - puikios nuotaikos ir optimizmo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"