Paieška Mes laikėme egzaminą!..

Mes laikėme egzaminą!..

Gabrielė JURKUTĖ
Šilalės raj. Kvėdarnos Prano Liatuko pradinė mokykla, JMB būrelio „Pelėdžiukas“ narė

 
Jau treti metai, kai Šilalės rajono Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos 3 b klasės mokiniai, lanko jaunųjų miško bičiulių būrelį "Pelėdžiukas", kuriam vadovauja mokytoja Andžela Varanienė, globėjas - miškininkas - Rietavo miškų urėdijos urėdo pavaduotojas Žydrūnas Mažeika. Per šiuos metus mes daug ko išmokome ir sužinojome apie gamtą, stengėmės ją saugoti ir globoti. Kalėme inkilus, lesyklas, žiemą maitindavome paukštelius ir žvėrelius, organizavome įvairias gamtos šventes mokykloje, vykome į respublikinius renginius, konferencijas. Mokytoja kartu su miškininku Žydrūnu vedė pamokas miške „Ar medžiai serga sloga?“, „Kieno tai pėdsakai?“, „Ar pažįsti medžius?“.
Atėjo metas įvertinti ir mūsų žinias. Būrelio nariai laikė jaunųjų miško bičiulių I pakopos normatyvus. Pirmajam savo gyvenime egzaminui ruoštis pradėjome iš anksto. Reikėjo išmokti atpažinti gyvūnus, paukščius, augalus, medžius, grybus. Mokėti teisingai pasodinti medelį, žinoti JMB sambūrio istoriją, jo tikslus ir uždavinius, mokėti JMS himną, miško funkcijas, žinoti elgesio miške reikalavimus...
Labai jaudinomės ir nerimavome, kai Rietavo urėdijos miškininkai atvažiavo įvertinti mūsų žinių. Visi stengėmės pasirodyti kuo geriau. 

Mūsų darbas nenuėjo veltui - visi 15 būrelio narių įveikė JMB I pakopos normatyvų testus! Mūsų žinios buvo įvertintos puikiai. Tai patvirtino gauti pažymėjimai iš Vilniaus, kuriuos įteikė miškininkas Žydrūnas. Visi labai džiaugiamės ir dėkojame tiems, kurie padėjo mums mokytis gamtos paslapčių. Mes ir toliau gilinsime savo žinias apie gamtą, jos augaliją ir gyvūniją.

 
Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"