Paieška Devynios idėjos...

Devynios idėjos...

Arba - kaip gelbėti Žemę

Lina VALEVIČIŪTĖ

Anykščių raj. Troškūnų K. Inčiūros vidurinė mokykla

 

Balandžio 11-ąją mūsų mokyklos salėje vyko tradicinis rajoninis aštuntų klasių mokinių konkursas–renginys, skirtas Žemės diena. Į Troškūnus suvažiavo rajono moksleivių komandos (beje, Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja sugalvojo į šventę atminti dviračiais, norėdami atkreipti dėmesį į aplinką teršiančius automobilius).

Renginys prasidėjo šių metų konkurso organizatorės, biologijos mokytojos Rasytės Gaidienės sveikinimo žodžiais svečiams bei žiūrovams. Liūdėti neleido mokiniai iš Traupio, kurie ir padainavo, ir pašoko, o dizaino būrelis pristatė dar niekur nematytą „rūbų“ (tai būtų galima apibudinti kaip tuščių butelių) kolekciją.

Aštuntokų iš įvairių mokyklų komandos turėjo paprakaituoti - užduočių buvo nemažai. Konkursas prasidėjo komandų prisistatymais. Moksleiviai, kaip vėliau prisipažino komisijos nariai, stebino savo išradingumu ir veržlumu. Žinoma, meninėje dalyje netruko ir gamtos šiukšlinimo, niokojimo temų, tačiau mokiniai nepristigo ir originalumo: buvo ir šokių, dainų, Žemės planetą puolė, gerąją to žodžio prasme, ateiviai. Tačiau aštuntokai puikiai suprato užduotį – savo prisistatymuose visi pabrėžė, kad dar nevėlu gelbėti savo planetą. Čia gali prisidėti kiekvienas žmogus.

Komandoms teko narplioti ir kryžiažodį, ir prie testo klausimėlių palinguoti, ir iš parinktų žodžių čia pat sukurti trumpą eilėraštuką, ir kuo greičiau sudėlioti užduotį–dėlionę. Beje, būtent paskutinioji rungtis buvo ypatinga. Čia nugalėtoja tapusi Svėdasų Juozo Tumo–Vaižganto gimnazija buvo apdovanota specialiu prizu „Už pasaulio pažinimą“. Prizo steigėjas, Troškūnų mokyklos mokinių klubas „Europietis“, svėdasiškių komandą įvardino kaip „greičiausią ir kūrybingiausią“.

Vertinimo komisija turėjo gana sunkią užduotį - iš devynių komandų išrinkti pačią šauniausią, kuri kitais metais sueigą surengtų jau savo mokykloje. Kaip prisipažino komisijos pirmininkas, Anykščių miškų urėdijos urėdas Sigitas Kinderis, šiais metais tai padaryti buvo itin nelengva, tačiau konkursą  laimėjo ir šauniausiais pripažinti Anykščių Antano Vienuolio gimnazijos aštuntų klasių mokiniai. Jiems atiteko Anykščių regioninio parko įsteigtas prizas – kelionė į Krekenavos regioninį parką.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"