Paieška „Aplinkos raida“

„Aplinkos raida“

Tarptautinei konferencijai pasibaigus

Rūta JOCIŪTĖ-ŽOLYNIENĖ

Baltijos jūros projekto nacionalinė ir generalinė koordinatorė

Gražina DREBICKIENĖ

Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos mokytoja-ekspertė

 

Balandžio 9-12 dienomis Vilniaus Žemynos gimnazijoje ir Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre vyko tarptautinė Baltijos jūros projekto konferencija „Aplinkos raida“. Ją rengė Baltijos jūros projekto nacionalinė ir generalinė koordinatorė, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras ir Vilniaus Žemynos gimnazija.

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 120 mokinių ir mokytojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Rusijos, Vokietijos, Lenkijos ir Japonijos mokyklų.

Konferencija buvo skirta Baltijos jūros projekto vykdomoms programoms - aplinkos raida, fenologiniai stebėjimai, oro kokybė, vandens kokybė, paukščių stebėjimas.

Konferencijos metu pristatyti 27 pranešimai, kuriuose apžvelgti ilgamečiai ir dar tik pradėti tyrimai.

Visų susidomėjimo ir diskusijų sulaukė pranešimai „Ar jūros paukščių mirtingumas didėja dėl menkių žvejybos Baltijos jūroje?“, „Oro užterštumas oksidais Vilniuje“, „Kitoks požiūris į Aziją“ ir kt.

Vyko praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyviai mokėsi šokti Lietuvos etnografinius šokius, piešė savo mylimiausio paukščio šokį, gamino suvenyrus, paveikslus iš smėlio, kūrė spektaklį, ieškojo ir tyrė pirmuosius pavasario požymius gamtoje, diskutavo apie menkių išnykimą Baltijos jūroje.

Svečiai gėrėjosi Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro parku, gyvūnais. Visus žavėjo Japonijos atstovų pristatyti šokiai ir dainos.

Vilniaus Žemynos gimnazijoje konferencija „Aplinkos raida“ vyksta nuo 2001 metų. Pirmaisiais metais vyko konferencijos Lietuvos mokykloms, o nuo 2007 metų konferencija tapo tarptautine.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"