Paieška Sniego šaltis

Konkursui "Gamtos pasaka - 2008"


Asta TAMOŠAITYTĖ

Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė, Stakių jaunųjų miško bičiulių būrelio “Ąžuoliukas” narė (mokytoja Loreta Pocienė)

 

Miniatiūros

 

Sniego šaltis

 

Šalta… Labai šalta… Bet ranka pati nejučiomis iš pirštinės lenda lauk… Jaučiu, kaip ją spaudžia šaltukas. Tai bent diena! Bet vis tiek ranka kalbasi su sniegu… Švelniu, minkštu, baltu. Sniegas tirpsta nuo mano prisilietimo. Tikriausiai per daug švelni mano ranka. Joje laikau sniegą – lyg ir gęstančią gyvybę. Lyg deimantų saujoj turėčiau.

Ranka vėl slysta sniego patalu. Šį kartą stipriau – drąsiau saujoj suspaudžiu ledinį patalą. Nežinau kodėl, bet ranka dega karščiu. Taip nesinori atgniaužti. Jaučiu beviltišką sniego blaškymąsi, bet netrukus tirpsta mano delne… Kažkas kutena, pirštai patys lenkiasi atgal. Kažin kas delne? Lėtai ištiesiu ranką. Dabar joje - tuštuma ir buvusios snaigės dvelksmas. Ištiesiu šlapią delną į viršų. Ir vėl šalta. Ledas sukausto delną. Ranka šmukšteli į pirštinės gilumą. Nejaugi viskas taip trapu, trapu ir gležna – vientisa ir vienintelė sušildytoji sniego sauja? 

 

Naktis

 

Temsta… Laukus aplieja milžiniška rūko banga. Širdyje gimsta ilgesys… Medžio viršūnėmis slenka tamsus nakties šešėlis. Patylom du gamtos reiškiniai suranda bendrą kalbą. Širdis ją girdi.

Antrąją paros dalį įsiviešpatavo širdį verianti nakties išpažintis. Ilgesį pakeičia kažkas neatpažįstamo, kažkas slegia mane lyg grandine. Ji mane tempia į nakties išpažintį. Baisiausia, jog tai - tik tyla. Tylos išpažintis, truksianti visą naktį. O naktis - dar tik prasideda.

Širdis girdi tylos verkimą, ašarų skambų kritimą žemyn. Mano laikrodis iš lėto tiksi. Tik-tak, tik-tak, tik-tak… Širdis plėšoma ne tik nakties tylos išpažinties, bet ir laiko. Siaubinga! Nakties pasaulio garsai mane užkloja nerimu. Šiąnakt jis baisus, jis mane verčia klausytis jos – nakties -  išpažinties, gairinančios vidinį pasaulį. Pasigailėk: aš juk - ne akmuo, aš - žmogus… Bet laikrodis: tik-tak, tik-tak, tik-tak…

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"