Paieška Keliauninkai į mišką suko...

Keliauninkai į mišką suko...

Jonas VANAGAS

 

Vienas iš prabėgusių savaitgalių itin prasmingas buvo būriui spaudos darbuotojų. Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių ir pramogų klubo nariai kartu su „Kauno dienos“ atstovais atskubėjo į Kauno rajono Dubravos eksperimentinę miškų urėdiją. Čia jų jau laukė miškininkai, gerokai iš anksto susitarę su žurnalistais suorganizuoti medelių sodinimo talką.

Daug laiko prie kompiuterių ekranų praleidžiantiems žmonėms buvo tikrai puiki proga pamankštinti raumenis ir patiems įsitikinti, koks tai nelengvas darbas – sodinti mišką. Ne vienas tokio užsiėmimo griebėsi pirmąsyk, taigi prieš tai miškininkai turėjo nuodugniai išaiškinti, kaip sodinti dvejų metų pušų sodinukus, turinčius ne didesnį kaip 30 centimetrų aukštį. Kadangi pušis auga lėtai, naujai pasodintų medelių kirtimo bus sulaukta ne greičiau, kaip po šimto metų. Tačiau miškininkai juokavo, kad mielai parodys visiems dabartinės talkos dalyviams jų darbo vaisius, tarkim, po kokių penkerių metų. Keli šimtai pušų sodinukų tąsyk jau bus truputį ūgtelėję.

Talka buvo smagi, tačiau spaudos atstovams itin rūpėjo ir kuo daugiau sužinoti apie nūdienos miškininkų darbus, problemas. Juolab, kad visuomenėje nuolat sklando gandai, esą Lietuvos miškai baigiami iškirsti, privačių miškų savininkai esą apskritai elgiasi, kaip panorėję...

Ir Dubravos mokomosios miškų urėdijos urėdas Kęstutis Šakūnas, ir girininkas Julius Kurlavičius, ir kiti su žurnalistais bendravę miškininkai daug pasakojo apie šalies miškų ūkio padėtį, miškininkus jaudinančias problemas. Pasak jų, iškirstus miškų plotus šalyje stengiamasi kuo skubiau atsodinti, ir apskritai miškų plotai didėja. Štai šiemet 42 Lietuvos miškų urėdijos planuoja atkurti 10 722 hektarus valstybinio miško, o tai beveik 17 procentų daugiau negu buvo pernai iškirsta.

Žurnalistams buvo labai įdomu apsilankyti kankorėžių aižykloje ir medžių sėklų saugykloje, susipažinti su techniniais įrenginiais, padedančiais tas sėklas išgauti. Na, o laisvalaikiu visi grožėjosi Kauno marių regioninio parko teritorija ir nuostabiu Pažaislio vienuolyno ansambliu.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"