Paieška Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas

Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas

Jis oš ir Švenčionėlių urėdijoje

Onutė GYLIENĖ

VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė

           

Balandžio 18 dieną Ramygaloje Švenčionėlių pagrindinės mokyklos prezidentė ir JMB būrelio „Ąžuoliukas“ narė S.Chomskaitė perskaitė VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos globojamų  jaunųjų miško bičiulių kreipimąsi į šalies jaunuosius miško bičiulius ir juos globojančius miškininkus, kviečiant pritarti iniciatyvai ir iki garbingo šalies jubiliejaus kiekvienoje miškų urėdijoje pasodinti savų apskričių tūkstančio ąžuolų jubiliejinių parkų palydovus, kur kiekvienas jaunasis miško bičiulis galėtų pasodinti bent po vieną ąžuoliuką ar kitą medelį.

JMB sambūrio nariai ir Švenčionėlių miškininkai su kaupu įvykdė savo įsipareigojimus. Balandžio 25 dieną ąžuolų parkas pasodintas Modžiūnų girininkijoje, prie kelio Zarasai–Vilnius. Į ąžuolyno sodinimą susirinko jaunieji miško bičiuliai iš Švenčionių pradinės ir Švenčionėlių pagrindinės mokyklų, Švenčionėlių gimnazijos ir Švenčionėlių vaikų globos namų. Iš viso - per 60 moksleivių ir urėdijos miškininkų.

Švenčionėlių vaikų globos namų JMBS „Kaštonai“ nariai parodė vaidinimą pagal A.Matučio eilėraštį „Tuoj ir rytoj“. Po pasirodymo miškininkai priminė, kaip reikia taisyklingai sodinti medelius. Ir visi kibo į darbą. Buvo pasodinta 300 ąžuoliukų. Baigus darbą, įkastas stendas, skelbiantis šio ąžuolų parko prasmę ir pasodinimo datą.

Balandžio 29-ąją dar vienas ąžuolynas pasodintas Adutiškio girininkijoje. Čia surengtoje šventėje dalyvavo ne tik Adutiškio vidurinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai ir mokytojai, o ir jaunieji pasieniečiai, Adutiškio seniūnijos darbuotojai, Adutiškio užkardos pasieniečiai bei Adutiškio parapijos klebonas Vytautas Pūkas. Šventės dalyviai buvo aprūpinti reklaminėmis urėdijos kepuraitėmis, darbo įrankiais.

Po darbo organizuoti pietūs ir meninė programa, aptarta sodinimo kokybė, apdovanoti šventės dalyviai. Adutiškio klebonas pašventino pasodintą ąžuolyną. Iš viso buvo pasodinta 1000 medelių. Medeliams neturi pakenktų žvėrys, tad ąžuoliukams bus uždėtos specialios apsaugos.

Tegu pasodinti ąžuoliukai užaugs ąžuolais galiūnais ir ateities kartoms bylos apie mūsų kartos meilę miškui, gamtai ir tėvynei.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"