Paieška Jūrų muziejuje - augintinių vardynos

Jūrų muziejuje - augintinių vardynos

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Jau tapo tradicija, kad Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse Jūrų muziejuje yra rengiama didžiausia metų šventė – šiemet gimusių mažųjų augintinių vardynos. Nuo pat ryto muziejuje prasidėjo tikra apgultis: šimtai mažų ir didelių lankytojų atskubėjo į nuotaikingą šventę. Juolab, kad Tarptautinės muziejų dienos proga muziejus atveria plačiai duris ir leidžia lankytojus be bilietų.

... Nuskambėjus iškilmingoms fanfaroms ir pakilus Kopgalio vėliavai, lankytojai patraukė prie pingvinų, ruonių ir Šiaurės jūrų liūtų, kur Muziejaus bičiulių klubo nariai ir gyvūnų prižiūrėtojai pasakojo apie gyvūnus, o jie demonstravo savo sugebėjimus. Muziejaus kieme visą dieną piratiškus žaidimus žaidė ir prizus dalijo Piratas.

Vardus visos Lietuvos vaikai šiemet rinko dviems ruoniukams ir dviems pingvinukams. Konkurse dalyvavo ne tik pavieniai vaikai, bet šeimos, darželių grupės ar klasės. Buvo atsiųsta keletas šimtų vardų, iš jų muziejaus komisija atrinko prasmingiausius ir labiausiai tinkamus mažyliams.

Šventės kulminacija tapo vardų paskelbimas. Pingvinui Aisčio vardą išrinko dvylikametė Ligija Gaidelytė iš Šilutės, o dešimtmetis klaipėdietis Eduardas Danyla kitam pingvinui padovanojo skambų Burės vardą. Pati mažiausioji vardų konkurso dalyvė – penkiametė Kamilė Čėsnaitė iš Gargždų - sugalvojo labai sidabriakailei ruoniukei tinkantį vardą – Sniegė. O dešimtmetis klaipėdietis Ignas Petkevičius kitam, labai greitam ruoniukui, pritaikė Vėjo vardą.

Kartu su Vardynų švente Jūrų muziejuje prasidėjo ir Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio-akcijos „Švarus pajūris 2008“ dalyvių koncertas. Ruoniukus ir pingvinukus nuotaikingu lezginkos šokiu pasveikino temperamentingieji festivalio svečiai iš Gruzijos.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"