Paieška Ar išmoksime saugoti gyvąją aplinką?

Ar išmoksime saugoti gyvąją aplinką?

Augustė PLAUŠINYTĖ

Lukšių Vinco Grybo vidurinės mokyklos JMB būrelio „Ąžuoliukas“ pirmininkė

 

Man miškas – pats gražiausias ir įdomiausias gamtos kūrinys. O kiek jis dovanoja gėrybių! Miškas išaugina ir teikia žmogui medieną, kurą, vaisius, grybus, mėsą, kailius, vaistinę medžiagą... Jis puošia aplinką, grynina orą, reguliuoja klimatą, saugo dirvožemį nuo erozijos.

Miškas - niekam neuždrausta teritorija. Jei tik nori, klausykis amžino medžių ošimo, paukščių giesmių, trauk į krūtinę tyrą orą, grožėkis gražuoliu driežu... Dairykis ir gėrėkis... Tokio gyvo miško grožio nepakeis jokia knyga...

Džiaugiuosi, kad mūsų mokyklos JMB būrelio „Ąžuoliukas“ moksleiviai ne tik aktyviai dalyvavo medelių sodinimo talkoje (pasodinta 50 medelių – liepaičių ir klevų), o ir stengėsi kuo daugiau sužinoti apie sodinimo paslaptis, išmoko atpažinti medžių rūšis. Mes esame dėkingi Sutkų girininkijos girininkui Antanui Ižganaičiui, jo pavaduotojui Robertui Valaičiui, eiguliui Egidijui Sutkui už suteiktas žinias, patarimus ir nuoširdų bendravimą. Kaip gera suvokti, kad suoš mūsų rankomis sodintieji medžiai. Mes čia būtinai sugrįšime!

Visai kitos mintys aplankė, kai pradėjome valyti mišką.

„Kaip šitaip galima elgtis..., kodėl šiukšlintojai nesupranta..., kokie žiaurūs žmonės..., juk tai atvežė ir išmetė suaugusieji...“ - taip kalbėjome rinkdami įvairias buitines atliekas.

Per dvi valandas išvalėme 8 hektarus miško, į dvi automobilio priekabas vos tilpo polietileniniai maišai, kurių turinį sudarė plastiko ir stiklo buteliai, buitinė įranga, padangos, pakuotės nuo cheminių priemonių, televizorius, dideli kiekiai pampersų... Žmonės išmetė jiems nereikalingus daiktus nepagalvodami, kokių skaudžių pasekmių tai gali turėti gamtai (vadinasi – ir mums patiems). Pabandykime įsivaizduoti, kas atsitiktų, jeigu nuo įvairių teršalų išnyktų visi vabzdžiai. Mūsų lauktų tikra katastrofa: dauguma žiedinių augalų išnyktų, dirvožemis formuotųsi daug lėčiau, nes vabzdžiai sotina dirvožemį organinėmis ir mineralinėmis medžiagomis. 

Atsakomybę, šventą pareigą Žemei ir gyvybei turi jausti kiekvienas! Todėl siūlau visiems imtis  konkrečių veiksmų - šiukšles meskime į konteinerius, nevežkime atliekų į girią, neterškime pakelių, po iškylų gamtoje neužmirškime sutvarkyti poilsiavietės – nepalikime šiukšlių, užgesinkime laužą. JMB būrelio vardu kreipiuosi į visus gyventojus ir prašau: nedarykime žalos gamtai, sau, sudrauskime ir nemokšas...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"