Paieška Mes – maži, tačiau atsakingi...

Mes – maži, tačiau atsakingi...

Andžela VARANIENĖ 

JMB būrelio „Pelėdžiukas“ vadovė, Šilalės r. Kvėdarnos Prano Liatuko pradinė mokykla

 

Gegužės 10-osios rytas Šilalės rajono Kvėdarnos Prano Liatuko pradinėje mokykloje prasidėjo neįprastai. Tą dieną mokyklos skambutis mokinius ir mokytojus pakvietė ne į klases, ne į pamokas, o į visuotinę talką. Tvarkėme savo mokyklos aplinką ir šalia mokyklos esantį miškelį. Tokios talkos mūsų mokykloje organizuojamos kasmet. Tuo ugdome jaunosios kartos požiūrį, kad švari, graži aplinka priklauso tik nuo paties žmogaus.

Iš anksto žinodami teritorijas, kurias numatyta sutvarkyti, mokiniai ir mokytojai pajudėjo į paskirtas vietas. Diena talkai pasitaikė puiki, net iš ryto nulijęs lietus nesugadino darbingos nuotaikos. Priešmokyklinio ugdymo klasės ir pirmokai tvarkė mokyklos teritoriją. Likusieji rinkdami šiukšles pabiro po miškelį, it patys naudingiausi grybai. Kvėdarnos seniūnijos seniūnas R.Toleikis talkai skyrė traktorių su priekaba, kuri tarsi augo nuo šakų, lapų, pūtėsi nuo šiukšlių maišų. Per miestelį riedėjo tarytum koks milžiniškas ežys.

Nuoširdžiai ir su užsidegimu mokiniai bei mokytojai tvarkė miškelį, tą vietą, kur Kvėdarnos bendruomenė dažnai švenčia įvairias šventes. Juk mes visi ir esame šitos seniūnijos gyventojai, todėl visų pirma patys ir turėtume pasirūpinti, kad aplinka, kurioje gyvename, mokomės ir dirbame, būtų jaukesnė. Gaila, jog mažiausieji, vaikeliai, turi surinkti ir suaugėlių išsviestas atliekas...

Baigę darbą, susėdę grožėjomės prašviesėjusiu miškeliu, pasijutome lyg viena šeima, atsakinga už savo aplinkos grožį. Matydami didžiules krūvas šiukšlių, jų daromą žalą gamtai vienbalsiai nutarėme: patys niekada nešiukšlinsime, o tuo pačiu neleisti to daryti ir savo draugams. 

Tačiau tikimės, kad talkininkų darbščiųjų rankų dar reikės ne sykį...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"