Paieška Gyvūnų miestelis

Gyvūnų miestelis

Zenonas BUTKEVIČIUS

 

Didžiausi ir patys moderniausi Europoje gyvūnų globos namai pastatyti Vokietijoje, Berlyno priemiestyje. Tame komplekse yra 19 pastatų, kurių bendras plotas - daugiau nei pusantro hektaro. Per metus globos namuose pabuvoja 12 tūkstančių gyvūnų.

Daugiausia pastatų skirta šunims - net penkiolika. Trys - katėms, vienas - triušiams. Tačiau priimami ir paukščiai, ropliai, kiti gyvūnai. Ideali švara, puiki veterinarų priežiūra, tinkamas maistas.

Kiekvienam gyvūnui, patekusiam į globos namus, randamas naujas šeimininkas. Na, žinoma, išskyrus ypatingus atvejus. O norinčių įsigyti šeimos draugą netrūksta, mat čia jie kainuoja pigiau nei perkant iš veislynų. Antai šuns kaina svyruoja nuo dvidešimties iki dviejų šimtų eurų.

Prie gyvūnų globos namų yra ir kapinaitės. Norintiems čia palaidoti savo gyvūnėlį, už vietą tenka sumokėti tūkstantį eurų. Už paminklą - atskiras mokestis. Klientų netrūksta.

Čia, mūsų krašte, man didžiausią pasigėrėjimą kelia Šiaulių gyvūnų globos namai, o labiausiai - jų vadovė Birutė Vaičiulevičienė. Žurnalistė, jėgas ir širdį jau daugelį metų atidavusi globos reikalaujantiems gyvūnėliams. Kai pagalvoju, kokio užsispyrimo, atkaklumo reikėjo, kad apleistų griuvėsių vietoje palengva, palengva atsirastų prieglauda - tiesiog patikėti negaliu. Nėra ten nei marmurų, nei stiklo sienų, bet užtat netrūksta svarbiausio dalyko - širdies šilumos. 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"