Paieška Pažinti medį: nuo viršūnės iki šaknų...

Pažinti medį: nuo viršūnės iki šaknų...

Varžybos-viktorija „Jaunieji miško bičiuliai“

Redas RUTKAUSKAS

VĮ Kazlų Rūdos miškų urėdijos Informacinio centro vadovas

 

Mokslo metams baigiantis, balandžio 29-ąją jaunieji miško bičiuliai (JMB), globojami VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos, susirinko Višakio Rūdos girininkijoje. Rinkosi gražioje vietoje (prie vadinamojo šventojo šaltinėlio) vieni su kitais pabendrauti, parodyti ką išmoko, pasivaržyti. Tą dieną vyko tradicinė, kas du metus vykstanti JMB viktorina-varžytuvės.

Jose dalyvavo 5 komandos. Užduotis kartu su miškininkais paruošė praeitų varžytuvių prizininkai – Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Klevas“ nariai ir jų vadovė Daiva Vaitiekūnienė. (Jie varžytuvėse, kartu su miškininkais, dalyvavo kaip vertintojai.) 

Po įžanginio šio publikacijos autoriaus žodžio prasidėjo... Pradžioje – prisistatymas. Tai komandos turėjo paruošti ekspromtu. Prisistatymo metu komandos sugalvojo pavadinimus: „Ąžuolai“, „Žalieji“, „Giliukai“, „Bagotosios miškininkai“. Kita užduotis – testai. Po to, siekiant kiek išsijudinti, komandos gavo užduotį – nedideliame miško plotelyje surinkti burtais ištrauktos spalvos popieriaus lapus, kur kiekviename buvo užrašyta raidė. Sunešus visas raides, reikėjo iššifruoti „miške“ paslėptą žodį. Ketvirta užduotis – testas „Pelėdžiukai“. Reikėjo suskaičiuoti piešinyje paslėptus pelėdžiukus. Paskutinioji užduotis buvo paruošta miškininkų. Višakio Rūdos girininkijos girininkas Laimis Dabrila ir Kazlų Rūdos girininkijos girininko pavaduotojas Dainius Rutka, pasitelkę specialius instrumentus, parodė vaikams kaip yra matuojamas medžių skersmuo ir aukštis. Užduotis - reikėjo vizualiai nustatyti pamatuotų medžių aukštį ir skersmenį.

Tad moksleiviai demonstravo savo žinias, gebėjimus. Po to komisija ėmė skaičiuoti balus.

Visos komandos pasirodė puikiai, tad ir rezultatai skyrėsi tik 0,5-1 balu. Prizininkais tapo Antanavo pagrindinės mokyklos JMB būrelio komanda „Žalieji“. (Jie bus kitų varžytuvių organizatoriai.) Visos komandos apdovanotos diplomais ir „kiškio“ vaišėmis.

Apdovanojimo metu buvo pristatyti ir kito, prieš tai vykusio, konkurso-akcijos „Išmokime taisyklingai pasodinti ir prižiūrėti medelius“ nugalėtojai. Šią akciją organizuoja Lietuvos miškininkų sąjungos Jaunųjų miško bičiulių sambūrio rėmimo taryba. Akcija vyksta dviem etapais: pradžioje - urėdijose, po to - respublikinis.

Pirmas etapas urėdijoje vyko balandžio mėnesį. Pradžioje miško sodinimas su jaunaisiais miško bičiuliais - kiekviename būrelyje. Šio etapo metu buvo atrenkama pora jaunųjų miško bičiulių tolimesniam etapui. Penkios poros, atrinktos iš būrelių, varžėsi baigiamajame etape Kazlų Rūdos girininkijoje. Iš jų buvo atrinkta pora moksleivių, kurie atstovaus Kazlų Rūdą respublikiniame etape. Nugalėtojai buvo paskelbti viktorinos-varžytuvių metu: Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ nariai Tomas Gerulis ir Vygantas Sakalauskas.    

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"