Paieška Kokia tavo savijauta, katyte?

Kokia tavo savijauta, katyte?  

 

Švedijos žemės ūkio valdyba ką tik paskelbė naujas taisykles, kuriomis privalės sekti naminių gyvūnėlių augintojai. Penkiolikos puslapių dokumente nurodoma, kaip dažnai turės būti šeriami šunys ir katės, kada juos reikia vesti į lauką, kokia turinti būti jų gyvenamoji buveinė, o taip pat kokiu oru jie turį kvėpuoti... Gyvūnėlių augintojams dabar nurodyta mažiausiai dusyk per dieną bendrauti su savo „mažaisiais broliais“, esą tik šitokiu būdu būsią patenkinti jų socialinių kontaktų poreikiai. Namuose gyvenantys gyvulėliai turi turėti teisę į langą, pro kurį skverbiasi saulės šviesa, o kieme pririšti šunys privalo būti apsaugoti nuo lietaus ir vėjo, o per kaitrią saulę turėti kur pasislėpti priedangoje.

Gyvūnėlių laikymo viešbučiuose taisyklės kalba, jog, jei juose apsigyvenę šunys nesutaria tarpusavyje, jie privalo būti įkurdinami skirtingose patalpose, kad „būtų išvengta konfliktų“. Ypatingą dėmesį valdininkai taip pat skyrė naminių paukščių bei narveliuose laikomų gyvuliukų priežiūrai.

Naujų taisyklių kūrimas valdininkams užėmė trejus metus. „Užtat dabar naminiai keturkojai, raguotieji ir kanopiniai gyvulėliai pagaliau turės galimybę gerai jaustis“, - teigia jie.

 

Parengė Kostas JANKUS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"