Paieška Vietoj pamokų...

Vietoj pamokų...

Ignė ROTAUTAITĖ

Anykščiai

 

Kol abiturientai laiko egzaminus, kiti moksleiviai laiko veltui neleidžia. Nuo pat ryto, prie miesto mokyklų būriuojasi įvairaus amžiaus moksleiviai. Vieni keliauja į ekskursijas, kiti - į žygius, treti imasi šiukšlių rinkimo akcijos.

Švietimo ir mokslo ministerija yra nusprendusi, kad tomis dienomis, per kurias nevyksta pamokos, mokiniai privalo vykti į įvairias ekskursijas bei žygius.

Dauguma moksleivių per laisvas dienas keliaus po Anykščių regioninį  parką. Viena iš parko siūlomų kelionių - Šventosios gamtinis pažintinis takas, kurio ilgis - 4,7 km. Jį  įrengė Anykščių regioninio parko direkcija. Pažintiniame take yra 19 gamtinių pažintinių stotelių, Šlavės upelis ir daugiau nei 19 metrų aukščio Šlavės atodanga. Takas baigiasi ties Puntuko akmeniu.

Žygio vadovė, regioninio parko vyriausioji ekologė Rasa Rutkauskienė stengiasi supažindinti su įvairiausiais augalais, rodo šilelyje „pasislėpusią“  Šlavės atodangą, taip pat pasakoja apie skruzdėlių gyvenimą. Pasirodo, siekiant, kad spygliuočių medžių miške medžiai būtų sveiki, jame turi būti keturi skruzdėlynai, o lapuočių miške - šeši... Ekologė moksleiviams paaiškina nuolat girdimus žodžius, nusako jų apibrėžimus: erozija, draustinis, Lietuvos raudonoji knyga... Taip pat supažindina su elgesio miške pažeidimo pasekmėmis.

Nežinantiems vadovė pasako, jog Anykščių šilelis priklauso draustiniui bei „Natura 2000“. Tai Europos Sąjungos saugomų teritorijų tinklas, apimantis didžiąją Europos saugomų teritorijų dalį. Šis tinklas tarsi gaubia jautriausias ir vertingiausias natūralias ES buveines bei rūšis, kurios ypač svarbios visos Europos biologinei įvairovei.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"