Paieška ...Ir šiukšlės, ir viktorinos, ir meduoliai!

...Ir šiukšlės, ir viktorinos, ir meduoliai!

Krekenavos mokinių ir miškininkų draugystė

Auksė LEIKIENĖ

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija (Panevėžio r.), JMB būrelio „Ąžuolėlis šimtalapis“ vadovė

 

Gegužės 8–ąją Varnakalnis, kuriame įsikūrusi Krekenavos girininkija, suskambo nuo vaikų juoko ir klegesio: 11 mokytojų į mišką atlydėjo per 180 mokinių. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos 1-5 klasių mokinukai susirinko į aštuntą kartą organizuotą ir tradicine tapusią „Miško dieną“.

Po trumpo miškininkų pasveikinimo mokiniai ir mokytojai kibo į darbą. Ketvirtokai ir penktokai, vieni kitiems padėdami, rinko šiukšles pamiškėse ir pakelėse, trečiokai draugiškai tvarkė maitinimosi aikšteles žvėrių aptvaruose, antrokai ir pirmokai rinko šiukšles, nulūžusias šakas krekenaviečių ir miestelio svečių pamėgtose Linkavos upelio pakrantėse, tvarkė poilsio aikšteles.

Po talkos mokinių ir mokytojų laukė ne mažesnis išbandymas „Girinio take“. Čia „linksmi voriukai“ rezgė pinkles visiems viktorinos-žaidimo „Miško vaivorykštė“ dalyviams. Norėdami nesusipainioti „vorų tinkluose“, mokiniai turėjo įminti mįsles apie mišką ir jo gyventojus. Siekiantys surinkti po girią pabirusias vaivorykštės spalvas turėjo apsilankyti ir atlikti užduotis septyniose stotelėse: „Rojaus sode“ atpažinti miško medžius ir krūmus; prisėdę ant „Neregio suolelio“ užrištomis akimis išrūšiuoti kankorėžius; išbandyti rankos taiklumą „Miško arenoje“ ir proto miklumą „Gudručio kampelyje“; „Girinio trobelėje“ visi šventės dalyviai pasirašė pasižadėjimą mylėti ir saugoti mišką. Maloniausia staigmena laukė prie „Poeto suolelio“ – čia žaidimo organizatoriams (JMB būrelio „Ąžuolėlis šimtalapis“ nariams) atidavę žaidimo metu sukurtus ketureilius apie mišką, jo gyventojus ir šventės įspūdžius visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais šventės medaliais.

... Kol buvo skaičiuojami viktorinos rezultatai, šventės dalyvius miškininkai vaišino arbata ir saldumynais, mokiniai susipažino su girininkijos patalpose esančiomis nuotraukomis, gyvūnų iškamšomis, medžioklės trofėjais.

Miškininkai padėkojo už talką, apdovanojo sumaniausius viktorinos dalyvius, šventei skirtame laikraštyje skelbtų kryžiažodžių ir galvosūkių konkursų nugalėtojus, pagerbė prie jaunųjų miško bičiulių prisijungusius ir pirmą kartą miške talkininkavusius pirmokus.

Renginio pabaigoje renginio dalyviai įteikė Panevėžio miškų urėdijos urėdui Daugirdui Lukoševičiui, girininkui Jonui Leikai ir girininkijos miškininkams padėkas už nuoširdų bendradarbiavimą ugdant vaikų ir jaunimo pagarbą gyvajai gamtai, gamtosauginių renginių ir akcijų organizavimą. Atsisveikindami mokiniai dėkojo už padovanotą gerą nuotaiką, gražią šventę ir galimybę savo darbu prisidėti prie miško tvarkymo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"