Paieška Švaros akcija Renave

Švaros akcija Renave

Vida GURECKIENĖ

Mažeikių r. Renavo pagrindinės mokyklos direktorė

 

Šiltą ir saulėtą balandžio 30 dieną Mažeikių r. Renavo pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai ir darbuotojai organizavo švaros akciją, kurios šūkis “Mylėkime gėlę, medį, paukštį, katytę, šuniuką... Jie visi nori gyventi tvarkingoje ir švarioje aplinkoje”.

Mokiniai, vadovaujami mokytojų, susiskirstė į 7 grupes ir rinko šiukšles, plastiką, stiklą Renavo paplūdimyje, Renavo parke ir piliakalnyje, senojo malūno teritorijoje, švarino Varduvos upės pakrantes. Visos atliekos buvo sudėtos į polietileninius maišus ir pargabentos prie mokyklos. Kitą dieną šiukšles pasvėrėme - 400 kilogramų.

Kiekviena grupė aprašė savo darbus, pristatė mokyklos bendruomenei. Talką fiksavome ir fotonuotraukose - išleidome gražų stendą, paruošėme darbų aplankus, išrinkome šauniausių mokinių dešimtuką. Patekti į dešimtuką nebuvo lengva: rinko patys mokiniai... Todėl vienas kitą labai stebėjo. Vertinimo kriterijai buvo tokie: paslaugumas, mandagumas, pagarba ir pagalba vienas kitam, draugiškumas.

Visi akcijos dalyviai (50 mokinių, 9 mokytojai, 3 darbuotojai) buvo puikiai nusiteikę – atliktas puikus darbas gamtinės aplinkos labui. Dauguma mokinių teigė, kad tokios akcijos galėtų būti dažnesnės.

Surinktas atliekas į sąvartyną padėjo išvežti Sedos seniūnija. Už tai jiems tariame AČIŪ.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"