Paieška ... ir apie begemotę Coliukę

... ir apie begemotę Coliukę

Rasa JAUTAKIENĖ

Lietuvos zoologijos sodo reklamos vadybininkė

 

2008 m. birželio 1 d. Lietuvos zoologijos sode (Kaunas) vyko šventė, kurios metu pristatyta įspūdingą Dariaus Sliževičiaus fotoparoda „Afrika“. Taip pat tądien buvo galima susipažinti su 2008 m. kovo 30 d. gimusia nykštukine begemotuke Coliukė.

*  *  *

... Minėtosios parodos tikslas – paremti Lietuvos zoologijos sodą. Per visą parodos laiką (2008 04 10–2008 09 07) nuo kiekvieno ,,Topo centre“ nupirkto fotoparato ,,Canon“ pardavimo sumos Lietuvos zoologijos sodui yra skiriama 10 litų.

Verslininkas, ekstremalaus nardymo klubo „Extreme diver“ narys, Darius Slizevičius fotografuoja jau daugiau kaip 20 metų. Fotografas savo nuotraukose dažniausiai įamžina gamtos vaizdus bei gyvūnus. Pirmajai parodai kaunietis ryžosi parodyti paskutinių metų savo darbo rezultatus iš kelionių po laukinę Afriką.

Nuolat keliaujantis, egzotiškus kraštus bei ekstremalų laisvalaikį pamėgęs verslininkas fotografas Darius Sliževičius pirmą kartą pristato net 110 nuotraukų iš Tanzanijos, Ruandos bei kitų Afrikos šalių. Didžiąją nuotraukų dalį buvo galima išvysti didžiuosiuose ,,Topo centro“ parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o nuo birželio 1 d. fotoparoda perkeliama į Lietuvos zoologijos sodą. Dar 5 nuotraukos, išdidintos iki beveik maksimalaus dydžio, pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamos greitkelyje Vilnius–Kaunas, ties Rumšiškėmis.

*  *  *

... Coliukės vardą mažoji patelė gavo dėl labai mažo ūgio ir svorio (svėrė tik apie 4 kilogramus). Coliukės mama – Vanda, kuri į Lietuvos zoologijos sodą atvyko prieš tris metus (2005 05 26) iš Čekijos zoologijos sodo Usti Nad Laben, kur ir yra gimusi. Šiuo metu jai jau yra 28 metai – pagal nykštukinių begemotų gyvenimo trukmę ji yra jau garbingo amžiaus dama. Nykštukiniai begemotai nelaisvėje vidutiniškai gyvena 33–38 metus. Vyriausiai nelaisvėje pagimdžiusiai ir sėkmingai jauniklį išauginusiai nykštukinio begemoto patelei buvo 31 metai ir 10 mėnesių. Taigi Vanda pasaulio rekordo nesumušė, bet yra tikrai netoli jo. Vandai tai yra jau šeštas ir, ko gero, jau paskutinis vaikas, ji yra tikrai labai rūpestinga motina.

Coliukės tėčio vardas – Klopsas, gyvūnų prižiūrėtojų švelniai vadinamas Seneliu. Jam šių metų balandžio 26 d. suėjo 30 metų. Klopsas gimė Lenkijos Poznanės zoologijos sode, iš kur į Lietuvos zoologijos sodą atvyko prieš 28 metus. Visą savo gyvenimą Klopsas pragyveno Lietuvos zoologijos sode, jis tikrai nebuvo vienišas begemotas. Daug metų gyveno su patele Šeše, su kuria sėkmingai susilaukė ne vieno jauniklio. Šešė sunkiai susirgo ir 2000 metais krito.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"