Paieška Netradicinė pamoka miške

Netradicinė pamoka miške

Solveiga ČERNIŪTĖ, Rimgailė ŠATRAUSKAITĖ

 

Birželis – paskutinis mokslo metų mėnuo. Karšta vasaros saulė trukdo susikaupti ir kviečia išeiti į lauką, būti gamtoje. Viliojami saulės spindulių Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos mokytojai 6-11 klasių mokiniams surengė pamoką gamtoje.

... Visi palikome savo rūpesčius užrakintose klasėse ir patraukėme miško link. Prie Troškūnų girininkijos kuriamas arboretumas. Jame jau pasodinti 86 augalų taksonai. Tai išties įspūdingi augalai, įdomūs savo formomis, spalvomis. Šį pavasarį arboretumą papuošė tautodailininkų drožiniai. Mes grožėjomės ne tik augalais, o ir nuostabiomis medžio skulptūromis.

Po to patraukėme į įrengtą pažintinį miško taką. Eidami juo matėme beveik 200 metų amžiaus galiūną ąžuolą, senolį uosį, 120 metų amžiaus pušį. Keliaujant taku matėme įvairius medynus: beržyną, juodalksnyną, drebulyną, ąžuolyną, eglyną... Apžiūrėję medynus, nelikome abejingi miško žoliniams augalams. Talkinant vadovams sužinojome augalų pavadinimus, praplėtėme botanines žinias. (Pasukę iš tako apžiūrėjome ir ąžuoliukų želdyną.) Tako gale įrengtoje laužavietėje pasidalinome nauja informacija bei įspūdžiais.

Poilsiavietėje vaidinome miško gyvūnus, kūrėme eiles apie uodus ir svaigų laužo dūmo kvapą. Visi net pamiršo erkes ir kitokius geliančius padarus. Linksmai stovyklavę, neužmiršome (kartu su mokytojais) sutvarkyti miško aikštelę.

Esame dėkingi Anykščių miškų urėdijai ir Troškūnų girininkijai už įkurtą miško pažintinį taką ir arboretumą, kuriuose esama daug informacijos - nuostabiai praleidome laiką ir patyrėme neišdildomų įspūdžių.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"