Paieška Puošiamės ir inkilais, ir...

Puošiamės ir inkilais, ir...

Greta STUMBRAITĖ

Vievio sanatorinės mokyklos JMBB „Paneriukai“ narė

 

Jau ne pirmi metai mūsų mokyklos JMBB „Paneriukai“ bendradarbiauja su Dūkštų girininkija. Girininkas Artūras Nanartavičius nuolat lankosi mūsų būrelio užsiėmimuose, pataria ne tik teoriškai, o ir praktiškai. Neliekame skolingi ir mes. Žiemą kartu su girininkijos darbuotojais statome kurapkoms palapines, kabiname lesyklėles žiemojantiems paukščiams. Šią žiemą mūsų pagalbos paukšteliams prireikė mažiau, žiema pašykštėjo šalčio ir sniego.

Darbas verda...

 

Tikro pavasario laukėme nekantriai. Paukščių sutiktuvės mums - viena džiugiausių švenčių. Tam ruošiamės dar žiemą. Vasario mėn. atvykęs girininkas priminė mums kokius inkilus galima kabinti, kaip kabinti, kaip teisingai juos sukalti.

Būrelio vaikai ėmėsi darbo. Šiemet pirmą kartą gaminome uoksinius inkilus. Dar žiemą vaikinai iš miško parnešė keletą medžių stuobrių, kuriuos išdžiovino dirbtuvėse, po to pjaustė inkilo dydžio gabalais, skaptavo vidų, mąstė kaip pritaisyti stogelį ir dugną, matavo kurioje vietoje turi būti landa, kokio dydžio ji turi būti. Darbas virė keletą savaičių. Mokyklos teritoriją praturtinome dvidešimčia inkilų. O girininkijoje iškabinome keliskart daugiau. Vaikinams buvo kur demonstruoti jėgą, sumanumą, vikrumą - inkilų miestas greitai išaugo.

Prieš pradedant „darbą“...

 

Ne mažiau džiugi popietė – medelių sodinimas. Jau turime pasodintą savo beržynėlį, šiemet apsodinome dar vieną sklypą. Aukit medeliai sveiki. Mes jumis rūpinsimės.

Kiekvienas pabuvimas miške suteikia daug emocijų, pavasarį džiugina žydra žibuoklių jūra, daugiabalsis paukščių choras, gaivus miško kvapas. Rudenį, dalyvaudami miško valymo talkose, turime galimybę pasmaližiauti riešutais, net grybų pasirinkti.

Bendradarbiavimas su girininkija mums suteikia ne tik gerų emocijų, bet ir praturtina mūsų žinias, padeda suvokti gamtos trapumą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"