Paieška Lietuvos gyvūnų globos draugija (LGGD) sustabdė laukinių gyvūnų gelbėjimo darbus

Lietuvos gyvūnų globos draugija (LGGD) sustabdė laukinių gyvūnų gelbėjimo darbus

 

LGGD nebeturi lėšų važiuoti per visą Lietuvą gelbėti laukinių žvėrių bei paukščių bet toliau kol kas priims visus laukinius gyvūnus, kurie bus pristatyti i LGGD Centrinę būstinę Kaune (Radvilų dvaro g. 33, tel. 8-37-363333). Neaišku kiek ilgai LGGD galės ir šį darbą tęsti, nes kol kas nežinome kiek sulauksime gyventojų 2% pajamų mokesčio paramos. Tikimės, kad dar pora mėnesių išsilaikysime.

 

Praeita mėnesį LGGD daugiametė ir pagrindinė rėmėja ‚Naturewatch Foundation‘(Didž. Brit.) nutraukė mūsų organizacijos finansavimą. Tai įvyko dėl to, kad ši užsienio organizacija nebeįstengia surinkti aukų Lietuvos – ES šalies, labui. Mat jų rėmėjai labiau aukoja tokioms šalims kaip Ukraina ar Kinija kur žiaurus elgesys su gyvūnais ten tebėra kasdienybė.

 

Š.m. gegužės mėnesį Aplinkos ministerija (AM) paskelbė konkursą laukinių gyvūnų gelbėjimo bei reabilitacijos darbams. LGGD nusprendė nedalyvauti konkurse, nes negalėjome užtikrinti, kad už 80 000 Lt įgyvendinsime keliamas sąlygas. Pavyzdžiui, bet kuria dieną ar valandą, bet kur Lietuvos teritorijoje, į keblią situaciją pakliuvus stambiam laukiniam žvėriui primigdyti, transportuoti, gydyti ir t.t.. Tokiems atvejams reikalingas atitinkamas transportas, budintis, greito reagavimo apmokytas personalas, gyvūno gydymo bei laikymo vietos bei daugybė kitų specialių priemonių. Tinkamai aprūpinti tokią tarnybą dirbančią Lietuvos mastu ko gero reikėtų apie 300 000 Lt metams.

 

LGGD jau 2006-ais metais ėmėsi iniciatyvos ieškoti valdžios paramos ir naujų patalpų paieškos šiems darbams vykdyti. LGGD manymu, tai turėtų būti kažkur Lietuvos centre (Kaunas), nes glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos veterinarijos akademija (LVA), Lietuvos zoologijos sodu, Lietuvos paukščių žiedavimo centru ir Prof. T. Ivanausko zoologijos muziejumi. O žiemą, iš visos Lietuvos kampelių išgijusios gulbės yra paleidžiamos prie Kauno hidroelektrinės, nes ten vanduo neužšąla.

 

Galbūt tinkama vieta naujam „Centrui“ būtų Kauno VII Forto teritorija, kuri neseniai perduota Valstybės turto fondui. Ten reljefas įvairus ir ši vieta turi potencialą tapti traukos centru.

 

Atsakinga institucija už Lietuvos fauną yra LR Aplinkos ministerija (AM). Praeitais metais AM skyrė 60 000 Lt laukinių gyvūnų gelbėjimui, kas sudarė 32% visų išlaidų. „Naturewatch Foundation“ skyrė 102 323 Lt (55,5%) ir 2% pajamų mokesčio - 21 755 Lt (12,5%). Praradę „Naturewatch Foundation“ rėmimą, nesunku suprasti, kad situacija nepavydėtina. LGGD staiga netekus lėšų o į nelaimę pakliuvusiai laukinei faunai mūsų paslaugų,  AM teks imtis kardinalių sprendimų.

 

Nuo 2001-ųjų metų, LGGD suteikė kvalifikuotą veterinarinę pagalbą 2337 laukiniams gyvūnams. Ko gero labiausiai išgarsėjęs LGGD Laukinių gyvūnų gelbėjimo ir reabilitacijos centro ‚svečias‘ buvo į Lietuva atklydęs rožinis pelikanas.

 

Vet. gyd.  Benas Noreikis

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"