Paieška Tos žavios dienos ant Nemuno!

Tos žavios dienos ant Nemuno!

Jaunieji miško bičiuliai - ekologiniame plauste „Bliūškis“

Asta TAMOŠAITYTĖ

Stakių mokyklos JMB būrelio „Ąžuoliukas“ narė.

 

Mes, jaunieji miško bičiuliai, ir vėl išsiruošėme į dar vieną, tačiau neeilinę kelionę. Gavę galimybę plaukti ekologiniu plaustu „Bliūškis“ net nedvejojome. Už šią galimybę turėtume dėkoti Jurbarko miškų urėdijai. Pastaroji visuomet mums suteikia galimybe pabuvoti ten, kur dar nebuvome. Taip pat nuoširdų ačiū turėtume tarti ir JMBB naujajai koordinatorei Danguolei Levanauskienei.

... Gegužės 22 dieną Stakių JMB būrelio „Ąžuoliukas“ narės Milda Pankauskaitė ir Asta Tamošaitytė (kartu su vadove L.Pociene) pirmą kartą leidosi ekologiniu plaustu „Bliūškis“ (maršrutu Veliuona–Jurbarkas). Kartu kelionėn leidosi ir Viešvilės JMB būrelio „Ąžuoliukas“ nariai Žilvinas Vaitkus ir Toma Balijonaitė. Kelionės tikslas – patirti kuo daugiau teigiamų įspūdžių. Tai tikrai pavyko!..

... Laivo kapitonas Vladas Kasperavičius – išskirtinė asmenybė. Daugelį metų pašventęs vienintelio laivo ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje statybai, jo atnaujinimui. V. Kasperavičius atskleidė „Bliūškio“ atsiradimo istoriją. Kartu plaukė ir nuolatiniai, trečią vasarą kartu su kapitonu plaukiantys vaikinai: Grigas bei Artūras.

Kelionėje įspūdžių tikrai netrūko. Pirmojoje stotelėje – Raudonėje buvojome laivo sutikimo šventėje. Pirmąją kelionės naktį praleidę Raudonės prieplaukoje, kitą dieną dalyvavome Šilinėje vykusioje šventėje – „Žiobrinėje“. Ten susipažinome su senosios žvejybos tradicijomis, pasivaišinome žuviene, dalyvavome konferencijoje. Pavakariais grįžę į laivą ilgai vakarojome prie laužo. Stengėmės pailsėti, juolab, šeštadienį laukė tolima kelionė maršrutu Raudonė–Jurbarkas.

... Jau ankstų šeštadienio rytą pajudėjome iš Raudonės prieplaukos. Kelionė truko kone 8 valandas. Laivo valdymo ypatumus perpratome ir mes, JMB būrelių nariai. Supratome, kaip sunku valdyti srovės krantan nešamą „Bliūškį“. Daugelis gavome galimybę ir pairkluoti. Tai nėra taip paprasta...

... Šeštadienio pavakarę, pasiekus Jurbarką, teko atsisveikinti su laivo kapitonu, jo dviem pagalbininkais, draugais iš kitų JMB būrelių. Gaila buvo išvykti. Norėjosi tęsti kelionę toliau. Kelionės metu patyrėme begalę įspūdžių, pasisėmėme geros nuotaikos. Šiek tiek nostalgijos apimti grįžome namo. Tikime, jog kada nors tokia kelionė pasikartos.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"