Paieška Nepatogi tiesa

Nepatogi tiesa

 

Buvęs JAV viceprezidentas Alas Goras taip pavadino savo aplinkos apsaugos akciją, apėmusią visą pasaulį, taip pat kino filmą ir knygą, kurie irgi apkeliavo daugybę šalių.

Filmą jau daug kas matė, o štai neseniai leidykla „Obuolys“ išleido ir knygą lietuvių kalba (iš anglų kalbos vertė G. Tartėnienė). Knygos pristatymas vyko Vilniuje, „Forum Cinemas“ kino centre. Knyga graži, labai turininga, tačiau nenuvargina skaičiais ir faktais, nes iliustracijos palengvina „skvarbumą“. Ji tikrai pravers kiekvienam žmogui, susirūpinusiam planetos likimu.

Pristatydamas knygą aplinkos ministras Artūras Paulauskas pasakė:

„Ryžtingos Alo Goro pastangos atkreipti pasaulio politikų ir plačiosios visuomenės dėmesį duoda vaisių ir knygos autoriaus gimtojoje Amerikoje, ir Europos Sąjungoje, ir mūsų šalyje. Lietuva, kaip ir visos ES šalys, siekia įgyvendinti Kioto protokolo reikalavimus ir pritaria nuostatai iki 2020 m. išmetamųjų šiltnamio dujų kiekį sumažinti 20 ar net 30 proc. Kaip valstybės apsispręs dėl šio tikslo, parodys 2009–ųjų gruodį Kopenhagoje vyksianti Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos šalių konferencija. Jos metu turėtų būti pasirašytas tarptautinis susitarimas, numatantis valstybių tikslus ir užduotis kovojant su klimato kaita 2012–2020 metais.

Nors Lietuvos, kaip nedidelės valstybės, indėlis mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus į atmosferą, kaip ir pačių išmetimų kiekiai, yra palyginti mažas, tačiau mums ši problema negali rūpėti mažiau. Ne tik tarptautinės bendruomenės, atskiros valstybės, bet ir kiekvieno žmogaus pastangos keisti įpročius, sąlygojančius oro taršą šiltnamio dujomis, yra labai prasmingos ir svarbios.

Alo Goro knygos pabaigoje rasime labai daug patarimų, ką kiekvienas žmogus, kiekvienas iš mūsų, galime nuveikti, padėdami spręsti klimato kaitos problemas. Rodos, tokie paprasti dalykai: vietoje tradicinės elektros lemputės įsukti energiją taupančią lemputę, taupyti vandenį, mieste mažiau važinėti automobiliu, o daugiau viešuoju transportu, dar geriau – dviračiu, pirkti patvarius daiktus, o ne vienkartinius, rūšiuoti atliekas, kad jos būtų perdirbamos, ir t.t. Kuo daugiau mūsų žmonių laikysis šių paprastų, bet tausojančių aplinką kasdienio gyvenimo principų, tuo labiau prisidėsime siekdami bendro visos žmonijos tikslo – švelninti klimato kaitą mažinant šiltnamio dujų išmetimą.“

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"