Paieška Moksleiviai keliauja...

Moksleiviai keliauja...

... žaliosios energijos istorinėmis pėdomis

Birutė DIRSYTĖ

 

2008 06 16 startavo Anykščių ir Kretingos rajonų vyresniųjų klasių moksleivių keliaujanti stovykla „Žaliosios energijos istorinėm pėdom“. Jos metu jaunuoliai bus supažindinti su žaliosios energijos istorija Lietuvoje, esama situacija bei alternatyvių energijos šaltinių reikšme. Stovyklautojai aplankys 16 vandens malūnų ir vėjo elektrinių Aukštaitijoje ir Žemaitijoje, susipažins su jų praeitimi.

„Žaliasis“ autobusas pradės kelionę nuo Kavarsko mažosios hidroelektrinės. Penkių dienų keliaujančioje stovykloje moksleiviai pabuvos Utenos, Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse, kur aplankys senus vandens malūnus, dalyvaus diskusijose ir teminiuose vakaruose, atliks kūrybines užduotis. Be to, stovyklautojai rašys stovyklos dienoraščius, atspindėsiančius jų požiūrį į alternatyvią energetiką. Rašydami dienoraštį moksleiviai galės naudotis visomis prieinamomis techninėmis ir meninėmis priemonėmis. Specialiai šiam projektui bus sukurtas stovyklos dalyvių įspūdžius, mintis ir potyrius publikuosiantis internetinis dienoraštis (http://zaliasblogas.wordpress.com/ ).

Komandos, parašiusios daugiausia geriausiais pripažintų ir internetiniame dienoraštyje publikuotų darbų, nariai bus apdovanoti projekto iniciatorės UAB „Renerga“ (buvusi „Achema hidrostotys“) įsteigtais prizais.

Pasak UAB „Renerga“ direktoriaus Algio Jakučionio, ši stovykla tęsia jau tradiciniu tapusį Anykščių ir Kretingos rajonų gyventojų bendravimą ir bendradarbiavimą, tikimasi, kad tuo pačiu ji paskatins ir vaikų bei jaunuomenės savarankiškumą ir saviraišką.

„Pernai Aukštaitijos ir Žemaitijos jaunuomenė dalyvavo dviejuose renginiuose: išgyvenimo stovykloje „Trys paros be elektros“ ir „Kino akademija“ – pastarosios stovyklos metu moksleiviai kūrė filmukus apie žaliąja energiją. Entuziastinga ir žingeidi jaunuomenė padėjo populiarinant alternatyviąją energetiką šalyje ir tausojant jos gamtą“, - sakė bendrovės vadovas. 

UAB „Renerga“, kuri valdo Pastrėvio ir Kavarsko mHE bei Benaičių vėjo elektrinių parką, inicijuoto projekto partneriai yra Kretingos rajono meras ir Senosios Įpilties moterų kultūros klubas „Gardenija“. Keliaujančioje stovykloje dalyvauja trisdešimt devyni šešių mokyklų iš Anykščių ir Kretingos rajonų auklėtiniai bei 6 jų mokytojai.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"