Paieška Deguonimi galima pakvėpuoti, bet ar verta?

Deguonimi galima pakvėpuoti, bet ar verta?

 

Deguonies barai pirmąsyk atsirado kanadietiškame Toronte 1966 metais. Vėliau kanadiečių pavyzdžiu pasekė JAV, Meksika, Japonija, Italija ir Anglija. Dabar tokių barų atsirado ir Prancūzijoje. Šios įstaigos, žadančios pakelti savo klientų gyvybinį statusą, kelia didelį lankytojų susidomėjimą, tačiau - ir valdžios abejones.

Žemės atmosferoje esama iki 21 procento deguonies, o tokiame bare lankytojas gali pakvėpuoti oru, kuriame deguonies kiekis siekia 95 procentus. Generatoriaus gaminamos dujos patalpinamos į stiklinius flakonus su kokteiliais, susidedančiais iš įvairių aliejų esencijomis padažyto vandens. Mišinys įkvepiamas naudojantis įrenginiu, panašiu į kaljaną.

„Tai pirmasis legalus narkotikas“, - sako pirmojo Paryžiaus deguonies baro šeimininkas Žakas Segda, dalindamas lankytojams flakonus su pavadinimais „Pagunda“, „Ekstazė“, „Nirvana“. Tarp kitko, būtent jis supažindino prezidentą Nicolas Sarkozy su Karla Bruni. Segdo bare – rinktinė klientūra: čia galima sutikti ministrų ir kitų žinomų žmonių. Specialistai, tiesa, mano, jog deguonies mišinio efektas yra greičiau psichologinis. Valdžia kol kas nežino, kaip reaguoti į deguonies barų populiarumą, o Prancūzijos medikamentų agentūra kol kas dar neišsakė savo autoritetingos nuomonės.

 

Parengė Kostas JANKUS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"