Paieška Aptarta žuvų pralaidų įrengimo ir jų apsaugos problematika Lietuvoje

Aptarta žuvų pralaidų įrengimo ir jų apsaugos problematika Lietuvoje

 

Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro (LVŽŽTC) birželio 12 d. Šilutėje organizuotame projekto „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų užtvankų Šventosios ir Šyšos upėse“ seminare buvo apžvelgta įgyvendinamo projekto eiga ir rezultatai, aptartos projekto metu išryškėjusios problemos ir tolesnės perspektyvos, pristatytas išleistas informacinis bukletas „Žuvų pralaidų įrengimas Lietuvoje“.

„Siekdama įgyvendinti strateginius tikslus, Lietuva ieško būdų, kaip išvengti aplinkos apsaugos problemų, kurias patyrė daugelis išsivysčiusių šalių. Projektu siekiama įgyvendinti vieną iš svarbiausių aplinkos apsaugos srities darnaus vystymosi prioritetų – užtikrinti efektyvesnę biologinės ir kraštovaizdžio įvairovės apsaugą“, - teigė LVŽŽTC ES reikalų, mokslo ir stebėsenos departamento direktorius Justas Poviliūnas.

Seminare buvo pristatytas LVŽŽTC išleistas bukletas, kuriame pateikiama informacija apie žuvų migraciją ir jos kliūtis. Leidinyje taip pat apžvelgiamos migracijos sąlygų gerinimo galimybės įrengiant žuvų pralaidas. Išleistas bukletas „Žuvų pralaidų įrengimas Lietuvoje“ bus naudingas suinteresuotoms institucijoms, projekto vykdytojams, žuvininkystės, aplinkos apsaugos ir kitų sričių specialistams bei asmenims, besidomintiems šia tematika.

Renginyje taip pat apžvelgta žuvų pralaidų įrengimo ir jų apsaugos tema, aptarta lašišinių žuvų išteklių atkūrimo Lietuvoje problematika, pristatytos žuvų pralaidų mokslinės stebėsenos aktualijos, vandens faunos ir floros apsaugai bei plėtojimui skirtos priemonės 2007-2013 metais.

Mūsų šalyje dėl pastatytų užtvankų daugiau kaip 70 proc. potencialių natūralių nerštaviečių yra neprieinamos migruojančioms žuvų rūšims, ypač lašišinėms. Sprendžiant šią problemą, Lietuvos Respublikos teritorijoje pastatyta ir veikia 17 žuvų pralaidų, dar 25 reikia pastatyti.    

Pagrindinis projekto tikslas – siekiant sudaryti palankias sąlygas lašišinių ir kitų migruojančių žuvų išteklių atkūrimui, pastatyti ir įrengti 2 žuvų pralaidas Vakarų Lietuvos valstybinės reikšmės upėse – Šventojoje ir Šyšoje. Žuvų pralaidų statybos darbus prie esamų užtvankų Šventosios ir Šyšos upėse numatoma baigti 2008 m. rugpjūčio mėn.

Projektą „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų užtvankų Šventosios ir Šyšos upėse“ Nr. BPD 2004-ZOFP-4.9.0-10-06/0002, pradėtą vykdyti 2006 metais, įgyvendina Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras. Projektą remia Lietuvos Respublika, iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (Žuvininkystės orientavimo finansinė priemonė).

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"