Paieška Lietuviai taupo kurą,

Lietuviai taupo kurą,

tačiau pusės kilometro atstumą linkę įveikti automobiliu

 

Padangų gamintojos „Michelin“ atlikta energijos taupymo apklausa rodo, kad lietuviams energijos taupymo požiūriu svarbiausias – kuro taupymas, tačiau net trečdalis jų pusės kilometro atstumą įveikia tik automobiliu.  

Tris dienas trukusio (birželio 6-8) „Michelin“ energijos taupymo renginio „Energy Saver“ metu prie prekybos ir pramogų sostinės „Akropolis“ buvo apklausta beveik 200 prekybos centro lankytojų. Apklausos metu buvo siekiama išsiaiškinti lietuvių energijos taupymo įpročius.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad lietuviai labiausiai rūpinasi energijos taupymu vairuodami bei naudodamiesi vandentiekio sistema. Net 66 proc. apklaustųjų teigė, kad kuro taupymas vairuojant transporto priemonę visada svarbus, visgi automobiliu trumpesnį nei 0,5 km atstumą visuomet važiuoja beveik trečdalis apklaustųjų. Siekdami ekonomiškiau vairuoti automobilio padangų slėgį visada tikrina beveik 40 proc. respondentų, apie 30 proc.  - to nedaro niekada. Esant nepakankamam slėgiui padangose, su keturiais litrais degalų nuvažiuojamas iki 1,5 km trumpesnis atstumas.

Apie 61 proc. lietuvių pasinaudoję vandens čiaupu visuomet patikrina, ar jis gerai užsuktas ir nevarva. Kiek daugiau nei pusė apklausos dalyvių (53 proc.) visada išjungia televizorių nepalikdami jo budėjimo rėžime. Beveik pusė apklaustųjų (47 proc.) visada naudoja įkraunamus elementus, tiek pat respondentų pirktiems produktams sudėti vietoj vienkartinių naudoja daugkartinio naudojimo maišelius. Kompiuterį po naudojimosi visada išjungia 40 proc. apklausos dalyvių, o atliekas visada rūšiuoja tik apie 30 proc. apklaustųjų.

„Tyrimų rezultatai rodo, kad žmonėms yra svarbus energijos taupymas, tačiau ekologiškai gyventi dar mums reikia pasimokyti. Džiugu, kad daugiau nei 75 proc. apklaustųjų ateityje žada daugiau dėmesio skirti energijos taupymui, o trečdalis jų ir įsigydami energiją taupančias padangas“, - sako Arnas Stasevičius, „Michelin“ pardavimų vadovas Baltijos šalims.

Energijos taupymo įpročius skatinanti „Michelin Energy Saver“ palapinė birželio 6-8 dienomis stovėjo prie „Akropolio“ (Vilnius). Padedant patyrusiems lenktynių trasos meistrams Rimgaudui Statnickui ir Igoriui Sidunovui, lankytojai galėjo išbandyti ekologišką vairavimą, suskaičiuoti sutaupytus degalus bei išmetamą CO2 kiekį naudojant ekologiškas padangas, taip pat sudalyvauti „Energijos taupymo varžybose“. Dienos „Energijos taupymo varžybų“ laimėtojas buvo apdovanotas „Energy Saver“ padangų komplektu.

Naujosios „Michelin Enery Saver“ padangos, pasižyminčios mažesnėmis kuro sąnaudos ir mažesniu išmetamų CO2 dujų kiekiu bei 3 metrais trumpesniu stabdymo keliu buvo demonstruojamos ant unikalios 20 m konstrukcijos. Plačiau apie tai, kaip galima taupyti pinigus bei tausoti aplinką: http://www.youtube.com/watch?v=6oJGOu2csTA .

„Michelin Energy Saver“ energijos taupymo palapinė per mėnesį aplankė Vilnių, Rygą, Taliną bei Varšuvą.

 

Parengta pagal „VRP | Hill&Knowlton“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"