Paieška Skaitymai vaizdingame Pagramančio regioninio parko kampelyje

Eilės – nuo piliakalnio!..

Skaitymai vaizdingame Pagramančio regioninio parko kampelyje

Rita KROMPALCIENĖ

Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

 

Pagramančio regioninis parkas - tai dviejų upių slėniai, apsupti piliakalniais, atodangomis, miškais... Nuostabus kraštovaizdis. Čia kiekvienas randa sau artimą ir mielą gamtos kampelį. Vykdant projektą „Viešieji skaitymai netradicinėse erdvėse“ Pagramančio bibliotekos vedėja Virgina Bartušienė pasirinko Pagramančio piliakalnį.

... Saulėtą popietę teatralizuota eisena su poete Alma Karosaite, jos pasakų herojais, mokiniais, mokytojais ir kaimo gyventojais patraukė piliakalnio link. Ant jo jau degė laužas, virė sriuba, o būrelis smalsuolių laukė šventės. Pasirodžiusi laputė ir vilkas suvaidino eiliuotą pasaką „Kaip lapė vilkui vištieną virė“. O šios pasakos kulminacija - laputės karšta sriuba. Vaišinosi visi gardžia sriuba ir dalijosi įspūdžiais su poete bei pasakos personažais. Kai visi pasisotino, šurmulys aptilo, nusileidome nuo pylimo. Pavasarinėje pievoje, ant piliakalnio krašto (čia visas miestelis - kaip ant delno) prasidėjo poetės eilėraščių skaitymas. Susėdome rateliu, aplink skraidė drugeliai, čiulbėjo paukščiai, o mokiniai vienas po kito skaitė eiles.

Poetė Alma Karosaitė paskaitė naujų pamokančių eilėraščių vaikams. Tuose kūriniuose akcentuojama meilė gamtai. Poetė keletą knygučių padovanojo bibliotekai. Labiausiai poetė džiaugėsi, kad jos eilės niekada dar nebuvo skaitomos tokioje gražioje aukštumoje („... kas gali būti įspūdingiau, kaip autorės akimis pamatyti gyvą stebuklą... buvau labai pamaloninta, tiesiog pakylėta į devintą dangų... tegu Pagramantyje, pačioje jo piliakalnio viršūnėje, poezija kasmet lenktyniauja su slėnio lakštingalomis!..“).

Po gražių poetės žodžių buvo pasakota Pagramančio piliakalnio legenda ir įteikta poetei įrėminta nuotrauka su regioninio parko vaizdais. Taip pat padovanota lankstinukų, kad poetė nepamirštų aplankyti kitas mūsų lankomas parko vietoves.

... Baigiantis eilių skaitymui bibliotekos vedėja dėkojo visiems susirinkusiems, lipšniajai laputei ir vikriajam vilkui.. Visi pelnė atminimo dovanėles. Šiltais žodžiais dėkota poetei Almai Karosaitei už gražius žodžius, eiles, kad atitrūkus trumpam nuo kūrybos atvyko pas mus. Atminimui poetei įteikta knygelė „Pagramantis“, pakalnučių puokštė ir varpelis, kuris skambėdamas primins „2008-uosius skaitymo metus“ ant Pagramančio piliakalnio.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"