Paieška Integruotosios pamokos

Integruotosios pamokos

Diana SITNIKOVAITĖ

Tauragės r. Žygaičių gimnazijos 1GA klasės mokinė

 

Žygaičių gimnazijos bendruomenė organizavo netradicinę pamoką. Iš anksto buvo sudarytos veiklos grupės, paskirtos užduotys ir numatytos darbų apimtys.

Biologijos mokytoja Irena Žebelienė, kuri šią pamoką ir organizavo, ją pradėjo dalykine informacija apie darnų vartojimą. Tai medžiaga iš seminaro „Tauragės apskrities savivaldybių gyventojų švietimas ir informavimas atliekų tvarkymo klausimais“. Seminare pranešimą skaičiusių prof. habil. dr. Jurgio Staniškio ir doc. dr. Žanetos Stasiškienės mintis mokytoja perteikė mūsų gimnazijos mokiniams ir mokytojams. Visi vardinti aplinkos niokojimo rodikliai daugelį tiesiog pribloškė: net nenumanėm, kad tokia katastrofiška mūsų gimtosios planetos padėtis.

3GB klasės mokinė Jolanta Jasaitytė paruošė skaidres ir pristatė medžiagą apie mobiliojo telefono būvio ciklą. Ji mokiniams suprantamai paaiškino, iš kokių medžiagų pagaminti mūsų kasdienybės neatskiriami palydovai – mobilieji telefonai, kiek kainuoja tų medžiagų išgavimas, kaip elgtis, kai telefonas atgyvena.

Gavę reikiamos informacijos, skatinami ir savo vidinio nusiteikimo padėti bent artimiausiai mūsų aplinkai, ryžtingai ėmėmės ir praktinės veiklos. Nedideliais būreliais pasklidome po Žygaičių miestelį, patraukėme Ežeruonos pakrantėmis, o mokyklos autobusiuku pasiekėme mūsų rankų besišaukiančias Draudenių ežero poilsiavietę ir Žygaičių girininkijos miško parką. Pamokos dalyvių užduotį sudarė dvi dalys: tiriamieji darbai ir talka.

6a klasės mokiniai su auklėtoja Alina Valantiejiene ir mokytojuVirginijumi Butkumi tyrė medžių įvairovę Žygaičių miestelyje. Ežeruonos upelio pakrantes išvaikščiojo 6b klasės mokiniai su auklėtoja Jurgita Beitiene, ieškodami įdomesnių geografinių objektų. O šios upės vandens kokybę testais ir bioindikatoriais įvertino 2GA klasė. Su chemijos mokytoja Žydre Danusiene ir auklėtoja Daiva Gudauskiene vandens mėginius ėmė iš įvairių upės vietų ir juos lygino. 3GA klasė su auklėtoja Zinaida Nairanauskiene tyrė Ežeruonos upės tėkmės greitį ir jo kitimą. 1GA ir 1GB klasių mokiniai su auklėtoja Virginija Ūksiene ir mokytojais Raimondu Ramanausku bei Zigmu Lešinskiu tyrė Vladislovo Petrausko parko augalijos įvairovę, vertino jo tvenkinio vandens kokybę. Septintoji klasė ir auklėtoja Audronė Miliūnaitė su mokytoja Irena Žebeliene atliko Žygaičių girininkijos parko augalijos ir tvenkinio vandens kokybės tyrimus. Ir kitos klasės turėjo savo tiriamąsias užduotis, kurias puikiai atliko.

Pati talka vyko neilgai – vieną valandą, tačiau ir per tokį trumpą laiką, rodos, pašviesėjo gimtinės akys. 8b klasės mokiniai ir mokytoja Vaida Aukštkalnienė, tvarkę Draudenių ežero aplinką, parsivežė gerą „laimikį“ – 11 maišų šiukšlių. Tokie „laimikiai“ mus ne džiugina, bet liūdina. Jų galėtų būti ir mažiau, jei kiekvienas pramogauti atvykęs pilietis, beje, ir mes patys, išsivežtų tai, ką atsivežė. Ne tik aštuntokai gali pasigirti tuo, ką surinko, bet ir kitų klasių mokiniai ir mokytojai sugraibstė daugybę „turto“.

2GB klasės šmaikštuoliai (kartu su auklėtoja Vilmante Bliūdžiūte bei specialiąja pedagoge Jūrate Alekniene) apklausė Žygaičių visuomenę ir vietos įstaigų darbuotojus, kas jiems žinoma apie Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. O 3GB klasė (su auklėtoja Nijole Lukošiene) kūrė vaizdo juostą „Žygaičių miestelio etnokultūra“. Net gimnazijos kiemelis (8a klasės ir auklėtojos Albinos Marozienės bei dailės mokytojos Birutės Bacevičienės dėka) „pražydo“ Tibeto piešinių imitacijomis.

Po tiriamųjų darbų ir talkų gimnazijos aktų salėje prasidėjo apibendrinamoji pamokos dalis – refleksija: pamokos dalyviai įvairiomis  formomis – skaidrėmis, filmuota medžiaga, stendiniais pranešimais, nuotraukomis – pristatė veiklos rezultatus. Ypač įdomiai medžiagą apie genetiškai modifikuotus organizmus paruošė 3GB klasės mokinė Greta Benėtaitė – tai buvo jos individualioji užduotis.

Netradicinę pamoką užbaigėme irgi netradiciškai – žiūrėdami ekopamokų skaidres apie vandens, dirvos, oro taršą bei atliekų tvarkymą.

  

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"