Paieška Atliekos – ne šiukšlės!

Atliekos – ne šiukšlės!

Jūratė MORKVĖNAITĖ–PAULAUSKIENĖ

Ekologinis klubas „Žvejonė“

 

Ekologinis klubas “Žvejonė“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pusantrų metų įgyvendino projektą “Klaipėdos miesto visuomenės informavimas ir įtraukimas į atliekų tvarkymą”.

2007 m. gruodžio mėnesį pradėjo veikti Klaipėdos regioninis sąvartynas. Prieš pradedant veikti regioniniam sąvartynui buvo svarbu Klaipėdos mieste organizuoti plačią visuomenės švietimo ir informavimo kampanija, įtraukti ir paskatinti Klaipėdos miesto visuomenę aktyviai dalyvauti atliekų tvarkyme, rūšiavime.

Buvo parengti ir išspausdinti penki straipsniai apie atliekų tvarkymo permainas dienraštyje „Klaipėda“, dvi diskusijų laidos radijo stotyje „Vox maris“ informuojančios klaipėdiečius apie atliekų sistemos pertvarkymus.

Transliuotas reklaminis šaukinys, raginantis rūšiuoti atliekas radijo stotyje „Laluna“ ir rodomas vaizdo klipas miesto autobusuose.

Reportažai televizijoje apie komunalinių atliekų tvarkymo aktualijas, agitacinio 30 sekundžių trukmės vaizdo klipo transliacija, tiesioginė laida atliekų tvarkymo klausimais buvo parodyti „Baticum“ televizijoje.

Siekiant įtraukti ir Klaipėdos miesto moksleivius į atliekų rūšiavimą buvo organizuotas konkursas „Atliekos - ne šiukšlės“, projekte dalyvavo 20 mokyklų. Moksleiviai rinko popierių, plastiką, vykdė ekologinio švietimo veiklą mokykloje.

Klaipėdos mokyklos projekto metu surinko 1499 kg plastiko ir 30 tonų 558 kilogramus popieriaus. Pasibaigus projektui, mokykloms – projekto dalyvėms, sudarytos galimybės ir toliau rūšiuoti popierių ir plastiką, konteineriai liko prie mokyklų.

Projekto dalyviai vykdė plačią ekologinio švietimo veiklą mokyklose: kūrė agitacinius filmus bendraamžiams (Vytauto Didžiojo, „Ąžuolyno“ gimnazijos), ragino namų laiptinių gyventojus mesti popierių į  laiptinėje pastatytas dėžes („Smeltės“ pagrindinė mokykla), organizavo darbų parodą („Verdenės“ pagrindinė mokykla), rašė rašinius ir eilėraščius, organizavo konferencijas „Ekologiškai švaraus miesto modelis“ („Santarvės“ pagrindinė mokykla), organizavo parodą „Atliekoms – spalvotą gyvenimą“, „Ir mes dar reikalingi“ ar paroda „Mūsų rankelės jau sugeba kurti“ („Santarvės“, Verdenės“ ir M. Mažvydo pagrindinės mokyklos), plakatų parodą („Ąžuolyno“ gimnazija), organizavo akcija „Popieriukas“, t.y. visuose kabinetuose padarė spalvingus maišus popieriui (M. Mažvydo“ pagrindinė mokykla) ir kitas veiklas.

Konkurso baigiamasi renginys vyko Pasaulinės aplinkos apsaugos dieną, 2008 m. birželio 5-ąją, Atgimimo aikštėje buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai.

Mokyklos, projekto dalyvės, gavo Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus padėkas.

Koncertavo grupė „Funk-U“, parodijų improvizacijų šou „Wolframas“. Konkurso dalyvius sveikino Klaipėdos miesto savivaldybes administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotoja Lina Virvilienė, o renginį vedė marsietis, kuris nusileidęs į žemę stebėjosi kiek daug žemėje šiukšlių ir kokie šaunuoliai projekto dalyviai, kurie jas rūšiuoja.

Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos ir Klaipėdos miesto savivaldybės.

 

Daugiau informacijos apie projektą: Jūratė Morkvėnaitė – Paulauskienė, ekologinis klubas „Žvejonė“, Taikos pr. 42, Klaipėda. Tel./faks.: 8~46 380650 arba 8~685 72505

 


 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"