Paieška Nauja interneto svetainė besidomintiems ekologine gamyba

Nauja interneto svetainė besidomintiems ekologine gamyba

 

Liepai baigiantis Europos Komisija pristatė pirmąją tarptautinę ekologinės žemės ūkio ir maisto produktų gamybos interneto svetainę „Naudingas gamtai, naudingas jums“, kurios adresas - http://www.organic-farming.europa.eu.

Kuriant svetainę, prisidėjo ir Lietuvos žemės ūkio ministerija: teikė pastabas, informaciją tekstams. ŽŪM specialistai dalyvavo Europos Komisijos Ekologinės žemdirbystės skatinimo darbo grupės ir nuolatinio komiteto „Ekologinė žemdirbystė“ posėdžiuose. 

Svetainėje 22 kalbomis pateikiama išsami informacija apie ekologinį ūkininkavimą, Europos Sąjungos politikos kryptis ir naujienas, aiškinama, kodėl remiamas ekologinis ūkininkavimas, kokie šios žemdirbystės sistemos privalumai.

Tarptautinėje interneto svetainėje su pagrindiniais ekologinės žemės ūkio ir maisto produktų gamybos principais gali susipažinti kiekvienas tuo besidomintis. Ji skirta vartotojams, gamintojams (ūkininkams ir žemės ūkio asociacijoms), platintojams (restoranų ir viešojo maitinimo įstaigoms bei mokykloms).

Svetainėje pateikiamas ekologiškų produktų gamybos ūkyje aprašymas, aiškinama, kas yra ekologiškas maistas, kokie iš trečiųjų šalių importuoti produktai laikomi ekologiškais, pateikiami faktai apie ekologinės gamybos rinką, detalizuojami gyvūnų gerovės reikalavimai, atsakoma į pagrindinius dažniausiai vartotojų užduodamus klausimus. Čia taip pat galima rasti su ekologine gamyba susijusius naujausius ES teisės aktus, ekologinio ūkininkavimo privalumus atskleidžiančios reklaminės medžiagos (tekstų, lankstinukų, etikečių, plakatų ir kt.), kūrybingų ir linksmų vaizdo klipų, radijo reportažų, nuotraukų. Visą šią medžiagą galima laisvai naudoti savo reikmėms.

Svetainės kūrėjai nepamiršo ir mažųjų. Čia apsilankę vaikai gali smagiai praleisti laiką žaisdami teminius žaidimus ir spręsdami galvosūkius, lavinančius atmintį ir raginančius domėtis ekologiškais produktais ir jų gamyba.

 

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"