Paieška Egzaminas – miške!..

Egzaminas – miške!..

Linas SAROČKA

JMB būrelio „Skruzdėliukai“ narys

 

Sakoma, jog viščiukus skaičiuojame rudenį, o mes, mokiniai, savo darbo rezultatais džiaugiamės pavasarį. Vertimų pagrindinės mokyklos JMB „Skruzdėliukai“ nariai paskutines mokslo metų pamokas nutarė praleisti netradiciškai - miške.
... Užrakinome klasėje knygas ir sąsiuvinius ir su džiaugsmu patraukėme į Mantvilių girininkiją. Ten mūsų  laukė  girininkijos darbuotojai. Mes, jaunieji miško bičiuliai „skruzdėliukai“, kartu su savo mokytoja Genovaite Kundrotiene, labai jaudinomės. Šiandien mums ypatinga diena – egzaminas. Laikysime jį pagal JMB pirmosios pakopos normatyvų reikalavimus.
Užduotys tikrai buvo nelengvos, bet juk mes tikri „skruzdėliukai“: atidžiai perskaitėme klausimus, pagalvojome ir... įveikėme egzaminą. Po to mūsų laukė smagesnė užduotis - piešti ant beržo ripkų. Pasiraitėme rankoves ir kibome į darbą. Pasijutome tikri dailininkai, nes už piešinius mus atminimo dovanėlėmis apdovanojo JMBB koordinatorė Danguolė Levanauskienė ir Mantvilių girininkijos girininkas Robertas Išganantis.

Puikiai padirbėjus, gera buvo atsigaivinti gira, suvalgyti lauže keptą dešrelę, pasmaguriauti sausainiais ir saldainiais. Užkandžiaujant girininkijos darbuotojai papasakojo apie mišką, apie sausrą. Drauge pakartojome miško lankymo taisykles. Po to labai smagiai žaidėme su kamuoliu, organizavome žvejybos varžybas.

... Dar ilgai prisiminsime šios dienos pamokas, už kurias turime būti dėkingi Jurbarko miškų urėdijos miškininkams.
Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"