Paieška Apsaugoje gali tarnauti ir beždžionės

Apsaugoje gali tarnauti ir beždžionės

 

Indijos prezidento rūmų apsaugos tarnyboje atsirado naujas darbuotojas – juodasnukis ir ilgauodegis languras su galingais raumenimis. Jis turi saugoti visą prezidento svitą, o taip pat valstybės svečius nuo kur kas mažesnių, tačiau įžūlesnių gentainių – makakų. Naująjį sargybinį oficialiai įtraukė į asmens sargybinių gretas, ir jis dabar su dideliu entuziazmu vaiko į prezidento rūmų teritoriją prasibrovusias makakas. Šios, kaip tikina mačiusieji, įžvelgia languro asmenyje “bosą” ir labiausiai bijo ilgos jo uodegos, smūgis kuria joms yra baisiau už pistoletą.

Prezidento sargyba į neįprastą kolegą žvelgia su pagarba.

“Jūs suklydote, sere. Tai tikrai ne beždžionė, - delikačiai pataiso sargybiniai neišmanantį pašnekovą. – Tai languras, kuris, galbūt, ir nepasiekė savo protiniu lygiu žmogaus, bet samprotauja ne prasčiau už jį, o jo veiksmai – na, tiesiog negali nesižavėti”.

Sargybinių glostomas languras truputį varžosi jam skiriamo dėmesio, bet tuoj pat prisimena savo pareigas ir išsiruošia ieškoti eilinės bandos makakų, įsiveržusių į pirmojo Indijos asmens teritoriją.

 

Parengė Jonas VANAGAS 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"