Paieška Spanguolė - pelkių vynuogė

Spanguolė - pelkių vynuogė

 

Šitaip kai kas vadina spanguoles, nors pagal naudingųjų medžiagų kiekį vynuoges jos pralenkia daugybę kartų.

 

Spanguolių uogos – puikus vitamino C šaltinis, kuris itin reikalingas žmogui persišaldymų ir infekcijų sezono metu. Be to, į spanguolių sudėtį įeina gana retas vitaminas PP, kuris padeda įsisavinti askorbiną, taigi spanguolėms, kaip imuniteto padidinimo priemonei, nesama lygių.

Tiktai būtina atsižvelgti į tai, jog vitaminas C suyra virimo metu, taigi, gamindami gėrimą iš spanguolių, uogų geriau nevirkite. Gėrimas bus kur kas naudingesnis, jeigu iš uogų išspausime sultis, su cukrumi pavirsime odeles ir minkštimo likučius (jie suteiks morsui spalvą), o kai sirupas atauš, supilsime į jį spanguolių sultis. Po švelnia “pelkių vynuogių” odele slypi ir didelis vitamino B kiekis, ir tokie vertingi mikroelementai kaip kalis, jodas ir magnis.

 

Gamtinis antibiotikas

 

Didelis biologiškai aktyvių medžiagų kiekis paverčia spanguoles gera organizmo stiprinimo priemone ir pagerina apetitą. Spanguolės itin naudingos persišaldžius, o vartojamos su medumi puikiai kovoja prieš kosulį. Tinka jos ir sergant hipertonija, ateroskleroze, inkstų, kepenų, skrandžio, žarnyno trakto ligomis (tik, žinoma, neturint opų), esant žaizdoms, nudegimams…

Persišaldžius ypač naudinga gerti spanguolių morsus ir kompotus. Pirma, šios uogos pasižymi temperatūrą mažinančiu efektu, antra, numalšina troškulį, trečia, šalina iš organizmo toksinus, susikaupiančius ligos metu.

O spanguolių sultys, sumaišytos su medumi, ne tik padeda atsikosėti, bet ir padidina imunitetą.

Spanguoles ypač patartina vartoti asmenims, kurie turi širdies-kraujagyslių problemų, mat jos sumažina žalingojo cholesterolio kiekį kraujyje ir kovoja prieš hipertoniją. Kraujospūdis sumažėja šlapinimąsi skatinančio efekto dėka, tačiau, skirtingai nuo kitų preparatų, spanguolių sultys neišplauna iš organizmo naudingojo kalio, kuris stiprina kraujagysles.

Be to, spanguolės sėkmingai gali pakeisti druską, kurią gydytojai rekomenduoja riboti sergant širdies-kraujagyslių ligomis ir turint viršsvorio problemų. Vietoj druskos įberkite į maistą spanguolių arba įpilkite jų sulčių, ir maistas nebeatrodys pernelyg prėskas.

Spanguolių sudėtyje esama fitoncidų, dar kitaip vadinamų gamtiniais antibiotikais. Jų dėka šios uogos dažnai naudojamos skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų profilaktikai, o taip pat esant cistitui.

Tai – mėgstama stomatologų uoga, mat pašalina bakterijas nuo dantų emalės, vadinasi, apsaugos dantis nuo karieso, o dantenas – nuo uždegimų.  

 

Liaudies medicina pataria...

 

* Esant skrandžio veiklos sutrikimams, du valgomuosius šaukštus spanguolių užpilkite dviem stiklinėmis karšto vandens, ant silpnos ugnies 10 minučių pavirkite, atšaldykite, perkoškite ir gerkite po pusę stiklinės 4 kartus per dieną. Vienintelis apribojimas: žmonėms, kurių skrandžio rūgštingumas padidėjęs, geriau gydytis kitais būdais, mat spanguolių sultys gali sukelti gastrito paaštrėjimą.

* Jeigu jūsų oda pūliuoja ir yra spuoguota, tiks kompresai iš spanguolių sulčių. Iš saujos uogų išspauskite sultis, suvilgykite jomis drobinę servetėlę ir uždėkite ant odos. Pagulėkite 10 minučių, pilnutinai atsipalaidavę.

* Esant sumažėjusiam imunitetui, sumaišykite 1 kg spanguolių, 2 stiklines graikiškų riešutų ir užpilkite šį mišinį sirupu, pagamintu iš 1 stiklinės vandens ir 2,5 kg cukraus. Pavirkite mišinį ant lėtos ugnies 30 minučių ir sudėkite į stiklainį. Vartokite po vieną valgomąjį šaukštą ryte, užsigerdami šiltu vandeniu.

* Cistito profilaktikai gerkite šviežiai išspaustas spanguolių sultis: po du valgomuosius šaukštus 2 kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio.

 

Išsaugokime derlių

 

Tamsioje vėsioje vietoje spanguolės gali gulėti, neprarasdamos savo savybių ir prekinės išvaizdos, iki trijų mėnesių. Yra keletas būdų prailginti uogų gyvenimą. Pavyzdžiui, suberti jas į stiklainius ir užpilti šaltu vandeniu. Tokiu pavidalu spanguolės gali išsilaikyti iki pusmečio. Tiktai vandenį reikia periodiškai keisti – maždaug vieną kartą per dvi savaites. Išpilti lauk vandens, beje, nereikėtų – jį galima gerti, įbėrus cukraus.

Dėl savo organinių rūgščių gausumo spanguolės gali būti naudojamos ir kaip gamtinis konservantas. Jų sultys ar uogos, pridėtos į naminius konservus, padidins jų galiojimo laiką.

 

Ar jos visada būna rūgščios?

 

Rūgštų uogų skonį nulemia tai, kad jos turi savyje rūgščių. Šių rūgščių sudėtis priklauso ir nuo paveldėtų faktorių, ir nuo uogų brendimo sąlygų, ir nuo oro. Todėl netgi vienoje vietoje augančios uogos gali būti ir rūgščiai saldžios, ir kartokai rūgščios. Tiesa, kartu su rūgštimis jos praranda ir dalį savo vitaminų.

 

Parengė Ramunė TOLVAIŠYTĖ           

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"