Paieška Žemei gėlėmis pasipuošus...

Žemei gėlėmis pasipuošus...

11-oji mažųjų gamtos bičiulių olimpiada

Morta KABELKIENĖ

Marijampolės moksleivių kūrybos centro gamtotyrinės veiklos metodininkė

 

Ankstų rytą į Moksleivių kūrybos centrą, į tradicinę mažųjų gamtos bičiulių olimpiadą susirinko dvylikos bendrojo lavinimo vidurinių, pagrindinių ir pradinių mokyklų moksleiviai. Pasiruošę padėti saugoti Žemės turtus. Buvo atstovaujama Igliaukai, Gudeliams, Padoviniui, Liepynų skyriui bei Marijampolės miestui.

... Ar daug kas iš mūsų atsakytų: „Kodėl žydi pienės ir kam jos panaudojamos?“ Panašių pasiteiravimų būta ir daugiau. Ir į visus juos turėjo atsakyti minėtosios olimpiados dalyviai.

Kiekviena mokyklos komanda pateikė namų darbą–plakatą „Aš noriu gyventi“, sukurtus linkėjimus Žemei, pristatė vieną iš pasirinktų gėlių (kalbėta ir apie gydomąsias savybes, teikiamą naudą).

... Vertinimo komisija nesitikėjo tokios gėlių įvairovės: buvo pasirinktos ne vien tradicinės, o ir kur kas mažiau žinomos. Be to, dalyviai buvo pasipuošę savitomis kaukėmis, išmokę eilėraščių, dainelių apie savo pasirinktą gėlę.

Svarbi olimpiados dalis – testas. Jame – pačių įvairiausių klausimų apie gyvūnus, augalus. Reikėjo žinoti ir elgesio taisykles miške, patarlių bei priežodžių, su gamta susijusių liaudies apeigų. Visi ir apsidžiaugė, jog šiemet – itin palankus metas atpažinti medžius. Jie jau su lapais, kai kurie ir žydi (beje, anksčiau surengtame seminare medžius atpažinti mokė Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškininkystės katedros vedėjas doc. Gediminas Brazaitis).

Ne vienam teko pavargti atpažįstant paukščius. 1-2 klasių moksleiviai turėjo atpažinti 6 paukščius, o 3-4 klasių moksleiviai – 10.

Komisijai susumavus rezultatus paskelbta, jog 1-2 klasių grupėje pirmoji vieta atiteko Augustei Vaznytei (Marijampolės mokykla-darželis „Želmenėliai; mokytoja I.Zubrickienė), antroji vieta – Domantei Tereškevičiūtei (Marijampolės pradinė mokykla; mokytoja R.Smelstorienė), trečią vietą užėmė Dolita Aravičiūtė („Ryto“ vidurinė mokykla; mokytoja J. Ališkevičienė).

3-4 klasių grupėje komisijai apsispręsti nebuvo lengva. Visų prizinių vietų paskirta po dvi. Pirmąją vietą pelnė Odeta Bacevičiūtė ir Lukas Babarskas (Marijampolės pradinė mokykla; mokytoja V.Preskienienė). Antrąją vietą dalijosi Evelina Petruškevičiūtė („Ryto“ vidurinė mokykla; mokytoja R.Mackevičienė) ir Lukas Šaučiūnas (Mokolų mokykla-darželis). Trečioji vieta atiteko Modestui Bartkui ir Ugnei Čėplaitei (abu iš Petro Armino vidurinės mokyklos; mokytoja R.Paltanavičienė).

... Po nugalėtojų paskelbimo ir prizų įteikimo visi olimpiados dalyviai išvyko į mokomąją-pažintinę ekskursiją po Žuvinto biosferos rezervatą bei Buktos gamtinį pažintinį taką. Dėkingi, jog šiai išvykai autobusą skyrė Marijampolės miškų urėdija. Taipogi dėkojame ir kitiems renginio rėmėjams: Marijampolės ugniagesių klubui, Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijai, Lietuvos žemės ūkio universiteto miškininkystės katedrai (vedėjui doc. Gediminui Brazaičiui, doc. Kęstučiui Pėteliui). Taipogi, kaipo organizatorė, nuoširdžiai dėkoju ir Marijampolės savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus vyr. specialistei Astai Kirtiklytei (už įvairiapusišką pagalbą organizuojant šią tradicinę, jau 11-ąją olimpiadą gamtos bičiuliams). Nuoširdžiai dėkoju ir pedagogams, rengusius moksleivius. Geros ir nuotaikingos vasaros, kūrybingos veiklos!

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"