Paieška Kitąmet – jubiliejinė...

Kitąmet – jubiliejinė...

Graži tradicija Radviliškio rajone: moksleivių vasaros ekologinės stovyklos

Jonas VILČIAUSKAS

Radviliškio r. Labučių pagrindinės mokyklos direktorius

 

Birželio pradžia Radviliškio r. Labučių pagrindinės mokyklos bendruomenei atnešė ne tik vasaros džiaugsmą, o ir rengimosi rūpesčių bei darbų – šįmet tradicinė rajono mokinių ekologinė stovykla turėjo įsikurti būtent mūsų mokykloje.

Pasirengimo veiklos netrūko visiems – tvarkėme, gražinome aplinką, atnaujinome gėlynus, rengėme parodėles, su meile ir menine išmone gaminome įvairias aplinkos puošybos detales – paukščius, vėliavas, drugius, tapybos ant stiklo darbelius.

Birželio 12–13 dienomis į Labučių pagrindinę mokyklą suplūdo gausus svečių būrys – į 9-ąją ekologinę stovyklą atvyko iš 14–os rajono mokyklų mokiniai ir juos lydėję 20 pedagogų. Dvi dienas mokykloje ir visame kaime vyravo ir šventinė, ir darbinė nuotaika – buvo atliekami tiriamieji darbai, kūrybinės užduotys, klausomasi paskaitų, mezgėsi draugiškos pažintys, visur klegėjo jaunatviškas juokas, linksmi balsai.

Iškilmingo stovyklos atidarymo metu dalyvius sveikino Seimo narės Zitos Žvikienės patikėtinė Rasa Krivickienė, švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Marija Motiejūnienė, rajono vyriausiasis ekologas Petras Kuraitis, Labučių pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Vilčiauskas ir mokiniai – jie parengė poetinę kompoziciją „Gyventi verta“, šokių, dainų pynę. Stovyklos vėliavą iškelti buvo patikėta labutietei Aistei Šataitei ir grinkiškietei Raimondai Kondrotaitei.

Ilgai nelaukę, stovyklos dalyviai pasiskirstė į komandas, sudarytas iš įvairių mokyklų atstovų, ir pasiruošė tiriamųjų darbų atlikimui Beinoravos ir Labučių kaimuose. Buvo numatyta lankytis ir atlikti užduotis parke, sode, prie vandens telkinių, taip pat apžiūrėti ūkininko Vytauto Šiburkio mišrų ūkį, Juozo Mataičio bityną, gražiausias krašto sodybas, gamtos paminklą – Dapšionių ąžuolą, kaimo biblioteką ir prie jos augančią magnoliją.

Žygio stotelėse komandos tyrė šulinių vandenį, ekologinę tvenkinio būklę, žmogaus ir gyvūnų įtaką vietovei. Komandas vedė ir globojo mokyklos tėvų komiteto narės bei atvykę ankstesnių ekologinių stovyklų dalyviai, buvę mokyklos auklėtiniai.

Sugrįžę iš nelengvų žygio trasų, stovyklautojai noriai, įdėmiai klausėsi Šiaulių ligoninės gydytojos Laimutės Daukšienės paskaitos apie alergiją ir bronchų astma sergančius vaikus bei aplinkos įtaką jiems. Taip pat – minėto miesto Šeimos sveikatos priežiūros centro gydytojos Vandos Burneikienės paskaitos apie žmogaus papilomos virusą. Hirudologė-terapeutė Virginija Andriūnienė supažindino bei atliko terapiją su dėlėmis, o apie vaistinius augalus ir iš jų paruoštų arbatų poveikį kalbėjo provizorė–farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė.

Pirmosios dienos vakarą jaukiame kieme vyko mokyklų prisistatymo programėlės, komandos aptarė savo tiriamojo žygio rezultatus, pristatė kūrybinius darbus. Prie draugystės laužo visi dainavo, šoko, improvizavo, o po to linksminosi diskotekoje.

Antrąją  dieną visi dalyviai vyko į ekskursiją po Burbiškio dvarą, Daugyvenės kultūros, istorijos muziejų–draustinį, lankėsi Šeduvos technologijų ir verslo mokyklos žirgyne, kur smagiai jodinėjo žirgais.

Susirinkus į stovyklos uždarymą, buvo aptarti veiklos rezultatai, pasidalinta įspūdžiais, pasidžiaugta prasmingu, turiningu buvimu gamtoje ir šiltu žmogišku bendravimu. Stovyklos vėliava perduota saugoti Šeduvos gimnazijai, kuri kitąmet organizuos stovyklą. Visi dalyviai ir mokytojai išsivežė po stovyklos atminimo medalį, SJNUC metodininkė Gailutė Toleikienė įteikė pažymėjimus.

Visi, atvykę ir pabuvę Labučiuose, daugiau sužinojo apie patį tolimiausią rytinį rajono pakraštį – Beinoravą, nes skaitė labutiečių mokinių užrašytų ir sukurtų sakmių, pavartė vietovardžių aplanką. Daugelį sudomino ir kūrybiniai mokinių bei gimtosios kalbos ir literatūros mokytojos Audronės Jokūbauskienės darbeliai – eilėraščiai, pasakos, miniatiūros – apie gamtą, apie Beinoravą, apie didingos gamtos ir protingo žmogaus gyvybingą partnerystę. Stovyklos veiklą organizavusi bei koordinavusi gamtos ir technologijų vyr. mokytoja Stasė Vilčiauskienė visų dalyvių ir šeimininkų vardu išsakė viltį, jog gražios ekologinės idėjos ir toliau bus svarbios rajono mokiniams, pedagogams ir, prabėgus metams, dar gausesnis jų būrys susirinks jau į jubiliejinę, dešimtąją mokinių ekologinę stovyklą Šeduvos gimnazijoje.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"