Paieška Ne vien piliakalniai gražinti...

Ne vien piliakalniai gražinti...

Regioninio parko direkcija pakvietė į talką

Inga KAROŠAITĖ

Krekenavos regioninio parko kultūrologė

 

Gamta kasmet prašosi žmogaus pagalbos - šiukšlynų, deja, nestinga ir gražiausiuose kampeliuose. Kasmet vykstanti akcija „Balandis – švaros mėnuo“ šiemet regioniniame parke nusitęsė iki birželio ir pavirto tikru talkų maratonu.

Parko direkcijai į pagalbą suskubo visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, seniūnijos, Panevėžio ir Kėdainių rajono savivaldybės, UAB “Krekenavos komunalinis ūkis“, bendruomenės.

Kartu su Krekenavos bendruomene „Tiltas“ ir Krekenavos seniūnija buvo organizuota talka Krekenavoje, kurios metu moksleiviai ir seniūnijos darbuotojai tvarkė miestelio aikštę ir pagrindinių gatvių pakeles. Direkcijos darbuotojai rinko šiukšles iš Nevėžio upės pakrantės. Vien iš šalia miestelio esančių Nevėžio pievų buitinių atliekų prikrauta pilnutėlė traktoriaus priekaba.

Kartu su  Naujarodžių kaimo bendruomene, vadovaujama Stasio Pečiulio, sutvarkytas Rodų I  dvaro parkas. Talkininkai pjovė žolę, sodino medelius.

Upytės piliakalnį, vadinamą Čičinsko kalnu, tvarkė Upytės A. Belazaro mokyklos kolektyvas, kurie yra šio kultūros paminklo globėjai. Upytiečiai taip pat prižiūri ir tvarko Stultiškių linų muziejaus aplinką.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos moksleiviai ir mokytojai į šią akciją įnešė nemažą indėlį: sutvarkė Gringalių miške esančių poilsiaviečių aplinką, Dainų estrados teritoriją.

Surviliškio seniūnijos administracija atsiliepė į parko direkcijos kvietimą pagražinti Bakainių piliakalnio aplinką. Čia surankiotos šiukšlės ir iškirsta nemažai menkaverčių krūmynų.

Krekenavos regioninio parko direkcijos darbuotojai drauge su Krekenavos seniūnijos ir UAB „Krekenavos komunalinis ūkis“ talkininkais išvežė šiukšlyną iš apleisto Mučiūnų smėlio karjero.

Parko direkcija stengiasi išsiaiškinti, kas verčia šiukšles neleistinose vietose. Pažeidėjams gresia nemenkos administracinės nuobaudos.

Nuoširdžiai dėkojame visiems talkininkams ir tikimės malonaus bendradarbiavimo ateityje.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"