Paieška Palei Čičinsko kalną...

Palei Čičinsko kalną...

Lankytojai kviesti į „Parko dienų“ renginius

Inga KAROŠAITĖ

Krekenavos regioninio parko kultūrologė

 

Gegužės 22 – birželio 15 dienomis Krekenavos regioninio parko direkcija lankytojus pasitiko “Parko dienų“ renginiais. Direkcijos darbuotojai platino lankstinukus, pasakojo apie regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, rengė žygius po įdomiausius parko gamtos kampelius.

Tomis dienomis parke svečiavosi per 200 lankytojų iš Anykščių, Pasvalio, Vilniaus Panevėžio rajonų. Daugelis apsilankė Upytės piliakalnyje - ant legendomis garsaus Čičinsko kalno, prie architektūros paminklo, Rodų koplyčios. O pabuvoję senove dvelkiančiame Stultiškių vėjo malūne, kuriame įrengta Linų muziejaus ekspozicija, keliavo apžiūrėti gilią istorinę praeitį menančių Burvelių alkakalnį ar Barinės kapinyną. Savotiškas atradimas lankytojams buvo vienas įspūdingiausių Vidurio Lietuvoje - Bakainių piliakalnis, stūksantis ant Liaudės kranto. Didelį įspūdį turistams paliko Ustronės vienkiemio sodyba. Tai architektūros ir istorijos paminklas. Unikalios konstrukcijos XIX pabaigoje statytame svirne įkurtas J.Tumo-Vaižganto ir Knygnešių muziejus.

Gegužės 22-23 ir 27 dienomis Pašilių stumbryno lankytojai galėjo ne tik stumbrus pamatyti. Parko darbuotojai čia surengė akciją „Keliauk ir pažink“. Lankytojai galėjo daugiau išgirsti apie parko gamtos ir kultūros vertybes, kelionių galimybes po Krekenavos regioninį parką. Daugeliui buvo įdomu sužinoti apie Pašilių miške esančią Rupūžėno būrio partizanų žeminę, jos istoriją. Ši žeminė atstatyta parko direkcijos iniciatyva. Pristatytas direkcijos įrengtas, paženklintas vandens turizmo maršrutas Nevėžiu. Šiai progai išleistas spalvingas lankstinukas. Daugelį labai sudomino naujos galimybės keliauti Nevėžiu baidarėmis (galima keliauti ir dviračiais upės pakrantėmis), informacija apie nakvynės vietas, baidarių nuomą, lankomus objektus.

Vaikams labiausiai patiko mįslių (kurių įminimai buvo susiję su gamta) konkursas ir atminimo dovanėlės. Mažieji lankytojai labiausiai norėjo aplankyti partizanų žemines bei paslaptingą akmenį su dubeniu, gulintį Burvelių kaime. Vaikai dalinosi žiniomis apie pagonybę, parko darbuotojų daug apie tai klausinėjo.

Suaugusieji stumbryno lankytojai norėjo daugiau sužinoti ir apie kitas saugomas teritorijas. Krekenavos regioniniame parke juos labiausiai domino Čičinsko piliakalnis ir Burvelių alkakalnis, gamtos paminklas akmuo „Rapolas“, saugomi gamtos paveldo objektai: Daniliškio liepų alėja, Kalnelio daugiakamienė pušis.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos moksleiviai dalyvavo dviračių žygyje. Moksleiviai susipažino su Grigalių mišku, o  parko direkcijos įrengtoje poilsiavietėje vyko smagi viktorina, žaidimai ir pokalbiai apie gamtą.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"