Paieška Prie Babrungo...

Prie Babrungo...

Kornelija GRIGAITYTĖ, Kristina VENGALYTĖ

Ekologinis klubas „Saulės takas“ (Plungė)

 

... Šiemet mūsų ekologinis klubas „Saulės takas“ vykdo projektą „Žeme, gyvuok!“, kurį remia Plungės rajono savivaldybė.  Jo tikslas - atkreipti dėmesį į aplinkos taršą, būdus ją mažinti. Programoje buvo numatytas ir Pasaulinės Žemės dienos  paminėjimas, ekologinio tako tvarkymas, Babrungo upės vandens tyrimai, dalyvavimas vasaros stovykloje, aplinkotyros konferencijos organizavimas rudenį.

Beje, Žemės dieną švenčia ir visa Plungės „Saulės“ gimnazija, kurioje mokomės. Švęsti pradėjome 1999 m. įsikūrus ekologiniam klubui „Saulės takas“. Žemės diena minima kasmet, tai jau tapo tradicija.

... Dar prieš pavasario atostogas gimnazistai, dailės mokytojos Reginos Čižauskienės vadovaujami, pradėjo ruoštis piešinių konkursui ir medžių puošimui. Pavasario šventės savaitę virš gimnazijos plevėsavo Žemės vėliava, per gimnazijos radiją skambėjo laida, skirta Žemės dienai paminėti, foje pasipuošė kūrybingiausiais  konkursui pateiktais piešiniais. Geriausiais pripažinti Sandros Viluckytės (1gc klasės mokinė) kūriniai. Kiti geriausių darbų autoriai gavo atminimo dovanėles.

Kitą dieną buvo puošiami gimnazijos kieme augantys medžiai. Juos puošė 2gb, 1gc, 1gd klasių mokiniai. 2gb klasės puoštas gluosnis pasidabino įvairiaspalviais žiedais. 1gc ir 1gd klasės puošė kaštonus. Į vieną  medį „priskrido“ paukščiukų, o į kitą – bitučių. Medžius puošę mokiniai taip pat gavo prizus.

Mūsų projektas - tęstinis. Tad neatsitiktinai balandžio mėnesį dalyvavome Savivaldybės organizuotoje Babrungo upės pakrančių valymo talkoje. Gegužės mėnesį ėjome tirti Babrungo upės vandens kokybę. Tyrėme biologiniu ir cheminiu būdu. Rezultatus lyginsime su ankstesnių metų tyrimais, paruošime pranešimą rudens konferencijai. Na, o rugpjūčio mėnesį keletas aktyviausių renginių dalyvių važiuos į ekologinę vasaros stovyklą. Kelialapiai bus finansuojami iš projektui skirtų lėšų.

Rudenį, spalio mėnesį Plungės rajono mokyklų gamtininkai laukiami aplinkotyros konferencijoje.

... Paskutinę praėjusių mokslo metų dieną nuvykome į Telšių regioninį atliekų tvarkymo centrą. Sužinojome, pamatėme kaip įrengtas tvarkingas sąvartynas ir kaip tvarkomos buitinės atliekos. Didžiausią įspūdį paliko atliekų „sultinio“ filtravimas. Įsitikinome: įrenginiai brangūs, reikia daug lėšų, kad sutvarkytume buitines atliekas, turėtumėme švarų vandenį ir neužterštą gamtinę aplinką.

*  *  *

Trumpai apie mūsų klubą. Ekologinis klubas „Saulės takas“ įkurtas 1998 m. rugsėjo mėn. Klubui jau dešimtus metus sėkmingai vadovauja Irena Latakienė. Jos iniciatyva buvo įrengtas ekologinis takas, kurio stotelėse gali vykti biologijos, chemijos, geografijos ir kitos pamokos. Klube veikia biologijos sekcija, vadovaujama mokytojos Jovitos Riaukienės. Chemijos sekcijai vadovauja mokytoja Aurelija Lukočienė, o geografijos - mokytoja Ingrida Tamošauskienė. Kasmet švenčiamas pavasario atėjimas, tiriama Babrungo upės vandens kokybė, o rudenį organizuojamos aplinkotyros konferencijos, kuriose mokiniai pristato savo aplinkotyros darbus, dalijasi kelionių įspūdžiais.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"