Paieška Gaivinančios proskynos

Gaivinančios proskynos

 

Literatas Bonifacas Stundžia, pristatydamas naują biologo ir medžio drožėjo, nepaprastai jaunatviško žilo žmogaus, dr. Romualdo Šimkūno knygą iš karto pastebi autoriaus meilę. Pradžioje – gimtajam Vyžių kaimui, jo žmonėms, tėvams, broliams, moksladraugiams, mokytojams...

„Atskiruose siužetuose iškyla tarsi kaltu medyje išrėžtos ryškios asmenybės, palikusios įspaudą autoriaus gyvenimo kelyje: botanikė ir žiniuonė Eugenija Šimkūnaitė, chirurgas Antanas Sviklius, dirvožemininkas Viktoras Ruokis, Ginučių muzikantas Petras Žigas, žurnalistas Leonardas Grudzinskas, kalbininkas Kazimieras Gaivenis, kunigas Antanas Maciulevičius, informatikas Gintautas Grigas...“ – rašo knygos įžangoje Bonifacas Stundžia.

O pats knygos autorius tuo metu, regis, ar nebus bespoksąs iš savojo vilniškio buto Šeškinėje lango, žvelgiąs į tolių tolius. Kuriuose kažin kas šmėkšo, kuriuose ataidi upelio čiurlenimas, vaikystės vakarų juokas, paauglystės viltys, gyvenimo rietimų raštai...

„...Šeškinėje dažnai mintyse atsiveria tėviškės langai ir durys. Turėdamas kolumbišką natūrą, žiū – vaikštau po apylinkes, gyvybės bundančias paslaptis stebiu. Blūdiju po Daunorių mišką, jo properšose, aukštyn užvertęs galvą, lyg iš ten laukdamas išganymo, stebiu padangių klajūnus, pasėjančius širdy keistą nerimą“, - atlapatoja sielą maloniajam skaitytojui naujosios knygos autorius Romualdas Šimkūnas.

Gera žinoti esant tokiam žmogui, kaip Romualdas! Gera žinoti, jog jam paklūsta pažinimui ne vien augalai, ne vien šaltasis kaltas, o ir bjauriuoju ančiuku neretai patampantis žodis.

Kelią Romualdo žodžiui! Nes jis neretai įsikuria ir „Žaliojo pasaulio“ puslapiuose.

 

Augustas Uktveris

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"