Paieška Krekenavos žemėje...

Krekenavos žemėje...

Lina JUOZAITIENĖ

Krekenavos regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė

 

Mūsų regioninis parkas tampa vis labiau patrauklesnis lankytojams. Sezonui įpusėjus konstatuojame: teritorijoje lankėsi jau daug lankytojų. Kasmet didėjantis lankytojų srautas - ir džiaugsmas, ir rūpestis. Neretai turistai palieka šiukšles lankomuose objektuose, prirašinėja poilsiaviečių suolus, niokoja įvažiavimą ribojančius užtvarus, nulaužo krypties rodykles... Tačiau ar iš niekdarių galėtume prašytume pagarbos parko darbuotojų darbui...

Šiemet garbiesiems lankytojams patogiau bus aptikti „užslėptus parko lobius“. Nesunkiai juos padės rasti Krekenavos regioninio parko direkcijos iniciatyva įrengti kelio ženklai.

Važiuojantys nuo Kėdainių pro Krekenava Panevėžio link gali pastebėti įrengtas rodyklės, kviečiančias į koplyčią-mauzoliejų, esantį Rodų II kaime. Tai italų architekto C.L.Anikinio projektuotas ir 1861 m. pastatytas iš lauko akmenų, skaldos, plytų statinys. Smailiaarkės angos ir piliastrai skaido fasadus, o kampus paryškina smailūs bokšteliai.

Sovietinės valdžios metais koplytėlė buvo gerokai apgadinta. Krekenavos klebono P.Budriūno rūpesčiu 1990-2000 metais pastatas suremontuotas. Koplyčia-mauzoliejus vėl tarnauja žmonėms.

Keliaujant tuo pačiu keliu galima pasižiūrėti V.Svirskio kryžių, esantį Iciūnų kaime. Tam tikslui įrengtos nukreipiamosios rodyklės. Vincas Svirskis buvo iškiliausias XIX a. pabaigos bei XX a. pradžios lietuvių kryždirbystės meistras. Jo kryžiai, apipinti šventųjų figūrų gausa, greičiau primena skulptūrines lietuviškojo baroko kompozicijas. Įdomu tai, kad kryžius jis darė iš vientiso medžio storgalio (šaknimis į viršų). Didžioji dauguma V.Svirskio kūrinių saugoma muziejuose. Nemažai V.Svirskio kryžių sukaupta Kėdainių krašto muziejuje.

Važiuojant keliu Vilainiai-Šventybrastis-Krekenava krypties rodyklės padės surasti X-XV a. Barinės kapinyną bei  Daniliškio liepų alėją. Buvusioje Daniliškio dvarvietėje esanti liepų alėja yra valstybės saugomas gamtos paveldo objektas. Tai 200 metrų ilgio alėja, joje priskaičiuojama daugiau nei 350 medžių.

Pailsėti galėsite netoli kelio įrengtose poilsiavietėse, esančiose Gringalių miško 43 ir 37 kvartaluose. Į jas ir į netoliese stovintį apžvalgos bokštelį lankytojus nukreips kelio ženklai.

Lankytojų laukia ir nauja parko poilsiavietė Mučiūnų kaime (prie Nevėžio). Čia, pušynėlio pakraštyje, yra direkcijos darbuotojų pastatyta puiki pavėsinė su laužaviete (maždaug 12 žmonių). Ši vieta patogi tiek dviračių, automobilių, tiek ir vandens pramogas pamėgusiems turistams. Tiesa, anksčiau šioje vietoje stovėjusi pavėsinė prieš keletą metų neatsakingų lankytojų buvo sudeginta.

Kviečiame visus apsilankyti Krekenavos regioniniame parke, poilsiauti, tuo pačiu ir saugoti gamtą bei rekreacinius statinius. Juk tai - visų mūsų turtas.

Regioninio parko direkcija dėkoja už bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant šias priemones Panevėžio rajono savivaldybei, Krekenavos seniūnijai, Krekenavos girininkijai ir D. Šlekonio įmonei „Medis“.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"