Paieška Laukinės meškos nebijo rumunų

Laukinės meškos nebijo rumunų

 

Aplink Rumunijos Brašovo miestą yra daug miškų, kuriuose gyvenančios meškos vis dažniau pradėjo lankytis žmonių namuose. Jos tiesiogine šio žodžio prasme terorizuoja miesto gyventojus. Ypač pakilusios po žiemos miego šleivakojės mėgsta lankytis šio miesto kvartaluose. Jeigu dieną Brašovo šeimininkais yra žmonės, tai naktį valdžia pereina į meškų rankas. Laukiniai žvėrys, tiek suaugę, tiek jaunikliai, gerai pažįsta visus miesto sąvartynus, ištuština šiukšlių konteinerius, išeina į autostradas. Neseniai didžiulė meška su savo atžalėle tris naktis ieškojo sau ėdesio mieste, kol pagaliau vieną ankstyvą rytą išdrįso įeiti į vieno namo laiptinę. Išsigandę gyventojai, laiptų aikštelėje išvydę laukinius žvėris, užsibarikadavo savo namuose ir išsikvietė policiją bei gelbėtojus. Šie, savo ruožtu, dar pasitelkė į pagalbą Laukinių gyvūnų apsaugos tarnybą.

Tuo laiku alkana meška ir jos vaikas šlavė viską, kas tik pasitaikė jų kelyje – sulaužė prie namo esančią tvorą, nuplėšė laiptinės duris ir medinius laiptų turėklus. Kai atvyko gelbėtojai ir specialistai–jėgeriai, pabandę išrūkyti nekviestus svečius iš namo, pasitelkdami petardas, žvėrys pakilo laiptais į paskutinį, ketvirtą, aukštą.

Ten meška išmušė langą ir užsiropštė ant stogo. Štai tuomet ir buvo priimtas sprendimas užmigdyti „motušę“, kol ji nepridarė dar daugiau bėdų ir nenukrito nuo stogo. Jos sūnus praktiškai savanoriškai pats „pasidavė į nelaisvę“. Žvėrys buvo nugabenti į zoologijos sodą, iš kur išsiųsti į specialų meškų draustinį.

Parengė Kostas JANKUS  

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"