Paieška Konkursui „Mūsų paveldas ir aš“ pasibaigus

Konkursui „Mūsų paveldas ir aš“ pasibaigus

 

Baigėsi pavasarį skelbtas ir vasarą vykęs nacionalinis moksleivių kūrybos konkursas „Mūsų paveldas ir aš“. Konkurso organizatorė Ieva Brukaitė, „Socialinės ir ekonominės plėtros centro“ projektų vadovė, džiaugiasi nuoširdžiu vaikų ir jaunimo dėmesiu aktualiai kultūros paveldo temai ir yra maloniai nustebinta moksleivių aktyvumu. Lietuvos gimnazijų, vidurinių, pagrindinių, profesinių, meno mokyklų 3–12 klasių moksleiviai atsiuntė beveik pusantro tūkstančio kūrinių: fotografijų, piešinių, grafikos ir tapybos darbų, koliažų, komiksų, vitražo ir keramikos darbų. Iš jų komisija, vadovaujama dailėtyrininkės Nijolės Nevčesauskienės, atrinko pusantro šimto įdomiausių, meniškiausių ir geriausiai konkurso potemes „Gyvasis paveldas ir aš“, „Nenoriu, kad išnyktų!“, „Bažnyčios – dangaus kolonos“, „Paveldėta tikrovė ir legendos“ atitinkančių darbų. Visas atrinktas fotografijas ir nedidelę dalį piešinių galima pamatyti virtualioje kultūros paveldo mėgėjams skirtos svetainės www.musupaveldas.lt galerijoje.

Rugsėjo 24 dieną Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, įsikūrusioje Vilniaus mokytojų namuose, bus atidaryta darbų paroda. Renginio metu „Socialinės ir ekonominės plėtros centras“ geriausiai įvertintų darbų autorius apdovanos vertingais rėmėjų įsteigtais prizais. Prizus įsteigti maloniai sutiko: Kodak įgaliotasis atstovas Lietuvoje - UAB „Prekybos namai D.W.K.“, R. Zdančienės PĮ „Fototechnika“, UAB „Miškotvarkos projektai“, žurnalas „Foto“, leidyklos „Lututė“ ir „Katalikų pasaulio leidiniai“, meno dirbtuvės „Audimo manufaktūra“ ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro „Meno kiemas“, Vilniaus galerija „Jūratė“, Kauno galerija „Balta“, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvos karaimų bendruomenė, Lietuvos žydų bendruomenė, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčia. Parodos rėmėjai: S. Kirvelos PĮ „Kodak Procentras“ ir UAB „Dvi kryptys“.

Nacionalinis moksleivių kūrybos konkursas ir paroda „Mūsų paveldas ir aš“ rengiami, įgyvendinant LR Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamą Ilgalaikę pilietinio ir tautinio ugdymo programą.

 

VšĮ „Socialinės ir ekonominės plėtros centras“ inf.           

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"