Paieška Žemės planetos diena Žiurkiaus Pilėno mokyklėlėje

Žemės planetos diena Žiurkiaus Pilėno mokyklėlėje

Aurelija DIRGINČIENĖ, Kristina KAIRIENĖ

Šiaulių „Juventos“ mokykla

 

Rugsėjo 22 diena – saulėta, puiki diena! Ir ne šiaip sau diena – Žemės planetos, tai Judriosios savaitės, tai Rudens lygiadienio diena. Žiurkiaus Pilėno mokyklėlėje (tai Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamas projektas) sujudimas – į aktų salę su paspirtukais atrieda trečiokai ir antrokai, jų mokytojos K.Kairienė, N.Jankaitienė, A.Bagamulskienė, I.Bumblauskienė, A.Dirginčienė – Žiurkiaus Pilėno mokyklėlės nariai.        

Planeta Žemė - mūsų rankose! Su šiuo šūkiu Žiurkius Pilėnas ir mokytoja Kristina kvietė vaikus atkreipti dėmesį į tai, ką gali padaryti pradinukai, kad Žemėje būtų gera gyventi. Į svečius atvyko ir plastikinis maišelis, kuris guodėsi vaikams, kad jis visai ne monstras, o tik plastikinis maišelis, kuriam skelbiamas karas. O jis juk turi tiek daug privalumų – yra ir lengvas, patogus, ir užima mažai vietos. Maišelį atlydėjęs Žiurkiukas pradinukams paaiškino, kad, nors maišelis ir labai gražus gali būti, bet yra didžiulis gamtos ir gyvūnų priešas. Patekęs į ežerą ar upę, gali tapti spąstais žuvims, vandens paukščiams. Patekęs į jūrą  žudo jūros gyventojus. Ar žinote: reikia 1000 metų, kad suirtų plastikas ir nebekenktų gamtai? O ir klasėje plastikinis maišelis pradinukams kenkia – sportinė apranga bei bateliai skleidžia blogą kvapą... Pasitarę su garbiuoju Žiurkiumi Pilėnu vaikai nutarė plastikinį maišelį keisti į medžiaginį. Į šventę atskubėjo ir daikteliautoja Pepė Ilgakojinė, su pilna kuprine plastikinių butelių, maišelių, indelių. Vaikai jai kantriai aiškino, kad taip kaupti ir su savimi nešioti atliekas netikslinga, kad viskam yra vieta.

Pepė Ilgakojinė pakvietė vaikus kartu su ja kartoti priesaiką Žemei. Šventė turėtų būtų tikra, tam reikia muzikuojančiųjų – trečiokai dūdelėmis atliko „Liaudišką maršą“, skaitė savo sukurtas eiles, skirtas Žemei, o antrokas Arnas šauniai pagrojo akordeonu. Visi nutarė, kad Žemės diena turi vykti kasdien, nes Žemę saugoti reikia visada!

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"