Paieška Lietuviškieji bananai - Visagine?..

Lietuviškieji bananai - Visagine?..

Edita KONDRATAVIČIŪTĖ

Visaginas

 

Sakoma, ruduo - derliaus metas… Neįprastu derliumi gali džiaugtis Visagino technologijos ir verslo profesinio  mokymo centro (VTVPMC) bendruomenė: konferencijų salėje vaisius subrandino tikrų tikriausias bananas.

Šį egzotišką augalą centrui padovanojo socialiniai partneriai, švenčiant 10 metų jubiliejų, linkėdami, kad po dešimties metų jis subrandintų ir vaisius. Būtent kitų metų rugsėjį ruošiamasi minėti 20–ties metų jubiliejų. Ar tai sutapimas ar pranašingas ženklas? Per šiuos dešimt metų bananas ypatingos priežiūros nereikalavo, tik kiekvienais metais jį tekdavo persodinti į vis didesnį vazoną. Taip ir išaugo gražus „medis“, pradžiuginęs malonia staigmena – bananų kekėmis!

Tikriausiai šio įvykio priežastis – gera ir šilta centro aura. Kaip kitaip galima būtų paaiškinti šį keistą reiškinį – šiltųjų kraštų augalas, nepaisydamas gamtos dėsnių, pražysta ir dovanoja vaisius?

Reikėtų paminėti ir tai, kad išskirtinė ne tik ši gamtos dovana, bet ir pati ugdymo įstaiga. Pirmiausia, centras yra dvikalbis, nes siekiant atliepti Visagino miesto ir Utenos regiono bendruomenės poreikius, mokymas jame vyksta lietuvių ir rusų kalbomis. Čia mokosi mokiniai iš Visagino, Ignalinos, Zarasų, Utenos ir kitų Lietuvos regionų. Be to, daugialypė ir šios ugdymo įstaigos struktūra. Šiuo metu VTVPMC teikia 13 pirminio profesinio mokymo programų, tęstinį profesinį mokymą, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas gimnazijos skyriuje. Regioniniame nuotolinio mokymo centre - nuotolines magistrantūros studijas aukštosiose mokyklose, kvalifikacijos tobulinimą. Turi puikią materialinę, kompiuterinę bazę.

Šį rugsėjį, kaip ir turėtų būti derlingais metais, VTVPMC gali pasidžiaugti ne tik puikiu bananų derliumi, bet ir neįprasta mokinių gausa. Rugsėjo pirmąją klasių duris pravėrė beveik 400 naujų mokinių, atidarytas centro skyrius Ignalinoje.

Kas lėmė tokį gausų mokinių pasirinkimą? Centro direktorius dr. Vytautas Petkūnas mano, kad sėkmės garantas, be abejo, tai, jog siekiama tobulėti, laksčiai reaguojama į šiuolaikinės visuomenės poreikius.

Galbūt nieko čia keisto, jog tokioje pokyčiams atviroje ugdymo įstaigoje derlių subrandino bananas. Kuo greičiau mes prisitaikome prie laiko diktuojamų sąlygų, tuo geresnių rezultatų galime tikėtis.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"