Paieška Salantų regioninis parkas darosi patrauklesnis

Mosėdžio taką įrengus...

Salantų regioninis parkas darosi patrauklesnis

Vytautas LEŠČINSKAS

 

Šiais metais Salantų regioniniame parke toliau vyksta pažintinio tako tiesimo, taip pat įvairių objektų pritaikymo lankyti darbai. Jau nemaža metų įgyvendinamas autoturizmo trasų techninis projektas, daug dėmesio skiriama pėsčiųjų takų sistemai plėsti, gamtos įžymybėms bei jų aplinkai tvarkyti.

 

Patogiau ir važiuotiems, ir pėstiems

 

„Nuo 2003 metų įgyvendiname autoturizmo trasos projektą, - pasakojo Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus. – 2007 metais pradėtos įrengti dvi automobilių aikštelės – prie Imbarės piliakalnio ir prie Gintarų dvarvietės. Iš esmės šį projektą kaip ir įgyvendinome. Iš viso jau yra dvylika tokių aikštelių, kurios puikiai tarnauja lankytojams. Taigi siekiame, kad mūsų autoturizmo sistema efektyviau funkcionuotų, kad atvykstantiems žmonėms būtų sudaromos kuo geresnės sąlygos pažinti mūsų regioninį parką, jo lankytinus objektus. Be to, 2007 metais įrengėme dvidešimt keturis naujus informacijos ženklus su nuorodomis į lankytinas vietas, o tai, manau, apskritai pagerino mūsų informacinės sistemos kokybę. Tai liudija ir labai geri lankytojų atsiliepimai. Daugelis pastebi, kad ne vien naujų automobilių stovėjimo aikštelių prie lankytinų objektų gausėja, bet ir apskritai gerėja tvarka visoje regioninio parko teritorijoje. Tad manome, jog ir žmonių, norinčių aplankyti įvairius įdomius joje esančius objektus, daugės.“

Žinoma, pasak direktoriaus, įgyvendinant jau minėtą projektą, parko darbuotojams kyla tam tikrų problemų dėl sukurtos infrastruktūros priežiūros. Aiškaus modelio, kaip, pavyzdžiui, turėtų būti prižiūrimos įrengtos automobilių aikštelės, kas jas turėtų tvarkyti, dar nėra. Tuo reikalu tariamasi su Kretingos, Skuodo ir Plungės rajonų savivaldybėmis, kurių teritorijose plyti Salantų regioninis parkas, bei su Skuodo kelių tarnyba. Tačiau, didžiausias priežiūros krūvis tenka regioninio parko direkcijai, specialistams, kitiems darbuotojams. Belieka daugiausia tvarkytis patiems, kviestis talkas.

 

Parengtas lankytojų centro projektas

 

2007 metais taip pat pagausėjo pažintinių takų, nes kaip tik pernai drauge su Skuodo rajono savivaldybe buvo realizuotas svarbus projektas – įrengtas Mosėdžio pėsčiųjų pažintinis takas. Techninis projektas parengtas dar prieš porą metų ir, glaudžiai bendradarbiaujant su rajono savivaldybe, gana sparčiai atlikti šio tako tiesimo darbai. Parko darbuotojams teko atrinkti maršruto vietas, kuriose reikėjo išdėstyti įvairius mažosios architektūros objektus. Rodykles, padedančias orientuotis lankytojams, kruopščiai ir kokybiškai pagamino vienas vietos kalvis.

„Esame patenkinti atliktais darbais. Manau, kad dabar Mosėdžio takas yra vienas iš gražiausių bei įdomiausių lankytojams skirtų maršrutų. Svarbu ir tai, kad šioje teritorijoje įrengta poilsiavietė. Kitas naujas objektas, kuriuo dabar galime pasidžiaugti – tai pėsčiųjų takas, vedantis prie apžvalgos bokšto. Siekdami sudaryti sąlygas žmonėms kuo geriau pažinti mūsų parką, taip pat mąstome apie kitus objektus, kuriuos turėtume pritaikyti lankymui. Ir galime pasidžiaugti, kad šia kryptimi kasmet ką nors nuveikiame. Artimiausiu laiku sieksime, kad žygeiviai daugiau malonių potyrių ir informacijos gautų aplankę Kartenos piliakalnį. Baigiamas rengti šio piliakalnio pritaikymo lankymui techninis projektas, kuris apima kompleksinį visos aplink objektą plytinčios teritorijos sutvarkymą. O teritorija nemaža, apie keturiolika hektarų. Baigus tvarkymo darbus, šis piliakalnis bus išties patrauklus turistams. Taip pat praėjusiais metais parengėme mūsų lankytojų centro techninį projektą, kurį įgyvendinus, atvykusiems žmonėms atsivers naujos galimybės pažinti regioniniame parke esančius gausius gamtos, archeologijos ir kultūros paminklus, kitus įdomius objektus“, - sakė direktorius Modestas Šečkus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"