Paieška Ošia parkas, skirtas Lietuvos 1000-čiui

Ošia parkas, skirtas Lietuvos 1000-čiui

Jonas GEDMINTAS

 

Prie Germanto ežero, netoli telšiečių pamėgtojo paplūdimio, prieš keletą metų pasodintas tris ha apimantis tūkstančio medelių parkas Lietuvos tūkstantmečio garbei. Buvau toje gražioje medelių sodinimo šventėje, tad norėjosi, būnat Telšių krašte, vėl atvykti prie Germanto.

... Medeliai ūgtelėje. Su Telšių girininkijos girininku Egidijumi Kęsminu šią vasarą dairėmės: auga raudonųjų ąžuolų, pušaičių, berželių, liepų, klevų, šermukšnių ir kitokių medžių giraitės. Greta turėtų atsirasti suoliukai, bus pats natūraliausias parkas. Tam ir aikštelės paliktos, kurias ateityje reikės pritaikyti rekreacijai.

Girininkas atsiduso, jog esama tiems medeliams ir kenkėjų. Dvikojų ir kitokių. Atsiranda tokių, kurie paprasčiausia nulaužo medelius. O štai šermukšnėlius, pasirodo, net zuikiai ėmė graužti...

Stovėdami prie Germanto su Egidijumi Kęsminu kalbėjomės ir apie jaunuosius miško bičiulius, kurie yra girininkijos teritorijoje. Esama jaunųjų miško bičiulių būrelio (JMB) „Trys berželiai“ Lieplaukės pagrindinėje mokykloje; Nevarėnų vidurinėje mokykloje yra JMB „Markija“ (ten teka Markijos upelis); buvo Telšių „Atžalyno“ vidurinėje mokykloje JMB „Atžalynas“; Telšių vaikų globos namuose taipogi yra jaunųjų miško bičiulių būrelis „Ąžuoliukai. Tad iš viso esama apie 50 vaikų.

Neseniai buvo organizuota urėdijoje JMB būrelių narių piešinių konkursas, kasmet būna kalėdinių puokščių konkursai, neminint jau inkilų kėlimo, paukštelių sutikimo ir kitokių švenčių. Urėdija skiria visas medžiagas inkilams daryti, pateikia ir reikalingus duomenis (apie inkilų parametrus), tad visiems minėtų mokyklų jauniesiems miško draugams reikia tik imtis darbo. Be abejo, kiekvienais metais sodinami ir medeliai – prie mokyklų, gyvenvietėse. Labai svarbu ir tai, kas vadovauja jaunųjų miško bičiulių būreliui. Nevarėnų mokykloje jauniesiems miško bičiuliams vadovauja pedagogai Irena ir Silvijus Tendziagolskiai.

„Malonu su jais bendrauti ir vaikams, ir mums, miškininkams. Beje, kaimo mokyklose vaikai labai nori būti JMB būrelio nariais – vilioja ir paprasčiausios išvykos į mišką, ir tolimesnės ekskursijos, stovyklos. Kai paprašomas autobusas, urėdija jį visada skiria. Visi ir į Ubiškės girininkijoje esantį Žvėrinčių nori nuvažiuoti“, - pasakojo Egidijus Kęsminas.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"