Paieška Visuomenė – prieš A.Burkšą, A.Zuoką ir J.Jučą

Visuomenė – prieš A.Burkšą, A.Zuoką ir J.Jučą

 

20 visuomeninių organizacijų pareiškė principinę poziciją prieš abonentinės partijos narių vadovavimą Aplinkos ir Kultūros ministerijoms http://www.peticijos.lt/visos/1862.

 

Siūlymą šios partijos nariui A. Burkšui užimti Aplinkos ministro postą vertintume kaip akibrokštą Lietuvos gamtosaugai ir visuomeninėms organizacijoms.

A. Burkšas yra privačiai suinteresuotas skandalingų pažeidimų įteisinimu Kuršių nerijoje ir unikalų kraštovaizdį darkančia plėtra. 

Jis yra UAB „Neringos komunalininkas“ akcininkas ir vadovavo šiai bendrovei, kuri:

-  teismuose teisiasi su valstybe dėl vieno iš Kuršių nerijos Generalinį planą pažeidžiančių detaliųjų planų adresu Taikos 45a – Kopų 45;

- yra sudariusi infrastruktūros sutartis, pridėtas prie teismuose ginčijamų detaliųjų planų – todėl taip pat suinteresuota Kuršių nerijos skandalo baigtimi įteisinant pažeidimus;

- jau kelerius metus bando įteisinti gelbėjimo stočių plėtrą ir statybas ant apsauginio kopagūbrio – vienos iš tų vertybių, dėl kurių Kuršių nerija įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. 

2005 metais prieš šiuos planus kategoriškai pasisakė LR prezidentas V. Adamkus, bet 2008-iais parengtame Neringos bendrajame plane plėtrai ant kopagūbrio vėl palikta spraga.

A. Burkšas yra ilgametis Neringos tarybos narys, todėl dalis atsakomybės už Kuršių nerijos statybų skandalus tenka ir jam. 

Jis balsavo ir už visuomeninių organizacijų protestus šią vasarą sukėlusio Neringos bendrojo plano koncepciją, kurioje numatytas vandens atrakcionų parkas, oro uosto plėtra ir kita urbanizacija, pražūtinga unikaliam kraštovaizdžiui.

 

Pridedame kreipimąsi, kuriuo visuomeninės organizacijos pasisakė prieš abonentinės partijos vadovavimą Aplinkos ar Kultūros ministerijoms. Šiam kreipimuisi pritarė:

Lietuvos Žalieji, 

Žaliųjų klubas „Gojus“,

Naujoji kairė 95,

Vilniaus nepriklausomų bendruomenių asociacija,

Lietuvos piliečių sąjunga,

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija,

Lietuvių kalbos draugijos Plungės skyrius,

Judėjimas „Už Lietuvą be kabučių“

Klaipėdos miestiečių iniciatyvinė grupė,

Klubas „Oginskių dvaro bičiuliai“,

Kuršių nerijos mylėtojų bendruomenė,

Pilaitės bendruomenė,

Plungės draugija „Saulutė“,

Rasų bendruomenė,

Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“,

Telšių rajono iniciatyvinė paveldo saugojimo grupė,

Žvėryno bendruomenė,

Visuomeninė aplinkos apsaugos komisija prie Vilniaus savivaldybės,

Visuomeninė miesto plėtros komisija prie Vilniaus savivaldybės,

VŠĮ „Plėtros konsultacijos“.

 

Daugiau informacijos:  Alternatyvios kultūros paveldo komisijos atstovė Vilniuje (Rasa Malinauskaitė, tel. +37061213668);  Alyernatyvios kultūros paveldo komisijos atstovas Klaipėdoje (Dainius Elertas, tel. +37061615158).

 

Politinėms partijoms

Prašome atsižvelgti į mūsų, kaip rinkėjų, nuomonę dalijantis valdžią ministerijose.

 

Kategoriškai nesutinkame, kad Aplinkos ir Kultūros ministerijos būtų atiduotos Liberalų ir centro sąjungai.

Primename, kad šios partijos nario J. Jučo vadovaujama Kultūros ministerija užsiėmė ne kultūros politikos formavimu, bet statybomis ir piniginių srautų nukreipimu LiCS narių proteguojamiems projektams, o šios partijos lyderiui A. Zuokui ir jo bendrapartiečiui A. Garbaravičiui būnant Vilniaus ir Kauno merais, šių miestų savivaldybės garsėjo skandalingu stambaus verslo protegavimu viešojo intereso sąskaita. 

Primename tik kelis faktus:

- buvusio Vilniaus mero A. Zuoko proteguoti statybų interesai Senamiesčio vizualinės apsaugos zonoje, Sporto rūmų ir buvusių žydų kapinių teritorijoje, išsivystė į tarptautinį skandalą, kuris padarė didelę žalą Lietuvai;        

- toliau neskaidriai liberalo viceministro G.Sodeikos stumiamas Guggenheimas Ermitage'as kainuos 120 milijonų dolerių, kurių didžioji dalis ekonominės krizės akivaizdoje bus ištraukta iš Lietuvos mokesčių mokėtojų kišenės;

- viena iš gražiausių Kauno vietų ant Nemuno krantinės, kur kadaise stovėjo A.Garbaravičiaus su broliu valdytas ir nugyventas „Kauno audinių“ fabrikas, buvo atiduota „Akropoliui“, kuris daugiaaukščiu garažu užgožė barokinę Karmelitų bažnyčią ir pavertė Laisvės alėją merdinčia dykra;

- kultūros ministras J. Jučas, lydimas partijos lyderio A. Zuoko, ėjo „paspausti“ savo pavaldinio, tuometinio KPD direktoriaus A. Kuncevičiaus, kad tas pasirašytų „abonentiniu“ liaudyje vadinamą Vilniaus miesto bendrąjį planą.  Šiuo planu „Rubikonui“ padovanota 60 hektarų žemės miesto centre (net tomis kainomis ši žemė buvo verta apie pusę milijardo)  ir sudaryta teisinė galimybė atiduoti „Akropoliui“ Vingio parko prieigas.

- kultūros ministras J. Jučas savo veiklą pradėjo pasiūlydamas aktoriams važiuoti skinti pomidorų į Ispaniją, o LiCS narys Nacionalinio operos teatro vadovas pastaruoju metu jau atvirai pareiškė, kad lietuviai menininkai šalies kultūrai nereikalingi, nes užtenka brangiai apmokamų atsivežtinių;

- programa „Vilnius Europos kultūros sostinė“ pasižymi ne darbu, bet administravimo skandalais ir tuo, kad ženkli šiai programai skirtų lėšų dalis tenka su Liberalų ir centro sąjungos nariu G. Kėvišu siejamiems projektams;

- kultūros ministras J. Jučas teigė, kad Lietuvoje kultūros paveldo yra saugoma per daug – tuo metu, kai jo naikinimo procesas tapo masinis ir nevaldomas;

- buvęs Vilniaus meras A. Zuokas išgarsėjo pasiūlymu 7000 peticiją pasirašiusiems Lietuvos piliečiams „susimesti“ ir išsipirkti „Lietuvos“ kino teatrą, Vilniaus savivaldybės už grašius padovanotą „Vilniaus prekybai“.

Už kiek turėsime išsipirkinėti Lietuvos paežeres ir Kuršių neriją, gaivinti numarintą Lietuvos kultūrą, jeigu Jūs šiai partijai atiduosite Aplinkos ir Kultūros ministerijas?

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"