Paieška Susitikimas rudeniniame miške

Susitikimas rudeniniame miške

Solveiga ČERNIŪTĖ, Rimgailė ŠATRAUSKAITĖ

JMB būrelis „Girinukas“

 

Rugsėjo 24 d. Anykščių urėdijos Troškūnų girininkijoje vyko trečiasis jaunųjų miško bičiulių (JMB) susitikimas, inicijuojamas Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos būrelio vadovės Rasytės Gaidienės. Susitikime dalyvavo jaunieji miško bičiuliai iš Troškūnų ir Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos (Anykščių miškų urėdija) ir Raguvėlės mokyklos (Panevėžio miškų urėdija).

Pažintinę kelionę po Troškūnų girininkiją pradėjo girininkas Audrius Kusta – jis aprodė girininkijos arboretumą, įdomias augalų formas ir nuostabias ąžuolines medžio skulptūras. Prie skulptūros „Miško kaukas“ visi bičiuliukai norėjo nusifotografuoti. Muziejuje miško draugams labiausiai patiko vilko iškamša. Didžiausio susidomėjimo sulaukė pasivaikščiojimas Troškūnų girininkijos miško pažintiniu taku.

... Poilsiavietėje prasidėjo smagiausia susitikimo dalis. Mokiniai dalyvavo estafetėse, svėrė giles, dainavo dainas apie mišką. Sunkiausia užduotis buvo iš rąsto atpjauti pusės kilogramo kaladę.

Būrelių vadovės netruko papasakoti apie grybus, kurių prisirinko eidamos pažintiniu miško taku. Jaunieji miško bičiuliai galėjo iš naujo susipažinti su žinomais ir nežinomais grybais.

Po to visi dalyvavome bėgime-estafetėje. Laimėjo, žinoma, draugystė. Tad dar smagiau buvo kepti dešreles ant laužo, kurį sukrovė Troškūnų girininkijos darbuotojai. Pasistiprinę sušokome keletą liaudies šokių ir žaidimų. Daug jėgų ir emocijų pareikalavo žaidimas „Laurencija“.

Diena miške neprailgo. Pilni įspūdžių atsisveikinome - iki kito malonaus susitikimo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"