Paieška Pilaitėje minėta Baltų vienybės diena

Pilaitėje minėta Baltų vienybės diena

Angelė ŠARLAUSKIENĖ

Pilaitės bendruomenė

 

Šiaulių žaliųjų klubas „Aukuras“ inicijavo „Baltų vienybės dienos“ ir „Rudens lygiadienio“ šventę, kuri populiarėja visoje Lietuvoje.

Vilniuje, Pilaitėje, ji buvo minima antrą kartą.

Rugsėjo 22-ąją Pilaitės gyventojai rinkosi prie piliakalnio. Čia, „Vilniaus kalvių“ žaizdro ugnimi ant piliakalnio uždegtas laužas. Kadangi Senoji Pilaitė garsi amatais, kaip kalvystė ir verbų rišimas, tai ši Baltų vienybės šventė Pilaitėje vadinosi „Pilaitės amatai piliakalnių šviesoje“. Jos metu buvo primenami mūsų senoliams reikšmingi amatai, kurie klesti ir šiais laikais, o ugnelėmis papuoštos piliakalnio prieigos ir ant jo uždegtas laužas simbolizavo ne tik Baltų vienybę, o ir darną.

Šventėje dalyvavo ir baltiškas pagoniškas apeigas atliko etnomuzikologė Dalia Urbanavičienė. Senovės baltų draugovė „Karionys“ ir tamplierių „Šiaurės šventyklų ordinas“ atliko „Saulės“ mūšio spektaklį ir archaiškas kariūnų dainas.

Apie amatus pasakojo ir dainavo Buivydiškių folklorinis ansamblis „Verdenė“.

Na, o piliakalnis, daugelį metų buvęs užmarštyje, laužo šviesoje  atgimė ir susirinkusiems priminė apie kažkada čia seniai vykusias nuožmias kovas su kryžiuočiais ir pergales, dėl ko lietuviai, kaip viena iš baltų tautų, gyvuoja ir dar ilgai gyvuos.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"