Paieška Ir pažinti, ir tvarkyti...

Ir pažinti, ir tvarkyti...

Vaclovas PETKEVIČIUS

Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos

mokytojas-metodininkas

 

Spalio 2-ąją dvidešimt Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos moksleivių ir keturi mokytojai, turizmo dienos idėjos įkvėpti, išvyko į ekologinį žygį, skirtą Mokytojo dienai. Žygio tikslas – ne tik susipažinti su Verkių regioninio parko kultūrinėmis ir istorinėmis įžymybėmis, keliaujant dviračiais patirti Vilniaus apylinkių rudenėjančios gamtos grožį bei spalvas, o ir sutvarkyti aplinką, kurioje lankomasi.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų darbuotoja Nijolė Balčiūnienė keliautojams pristatė parko įžymybes: Verkių dvaro sodybos ansamblį su tvenkinių sistema, Kryžiaus kelią, Verkių apylinkes. Paskui žygio dalyviai sėdo ant parkui priklausančių rožinių dviračių ir palei Ežerėlių geomorfologinį draustinį patraukė Balsio ežero link. Važiuodami jie stebėjo parko specialistės paminėtus objektus, žavėjosi gamtos spalvų įvairove. Žinoma, nemaloniai nuteikė šiukšlės, kurias tūlas vilnietis išmeta nepaisydamas jokių aplinkotvarkos taisyklių. Keliautojai atliko pilietinę pareigą – surinko šiukšles palei Balsio ežero pakrantę ir šalia esančiose poilsiavietėse. Šiukšlės - tai lyg negyjančios žaizdos, padarytos žmogaus šiukšlintojo lyg į puotą išsipuošusios, rudenio spalvom pasidabinusios gamtos kūne.

Pririnkę pilnus maišus šiukšlių Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos ekologinio žygio dalyviai suprato kokį svarbų darbą jie atliko. Norėtųsi tikėti, kad šie mokiniai nebus gamtos šiukšlintojų gretose.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"